سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | یک‌شنبه، ۲۲ فروردین ۱۴۰۰

راه اندازی اولین مکتب خانه موسیقی در استان در آینده ای نزدیک - نمایش محتوای خبر

 

 

راه اندازی اولین مکتب خانه موسیقی در استان در آینده ای نزدیک

اولین مکتب خانه موسیقی در خراسان جنوبی در آینده ای نزدیک راه اندازی می شود.

به زودی اولین مکتب خانه موسیقی در خراسان جنوبی راه اندازی می شود.

محبی، مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان جنوبی در نشست هم اندیشی با هنرمندان موسیقی استان با اعلام این خبر ضمن تأکید بر داشتن همدلی و همگرایی به عنوان عامل انسجام در برنامه ها گفت: همگرایی و همدلی می تواند موجب تشکیل انجمن هایی قوی شود و تعامل و همکاری همه جانبه هنرمندان نیازمند تحقق این همدلی است.

وی با تاکید بر اینکه باید هنرمندان پرنشاط و متحد در کنار هم باشند افزود: باید به سمت و سویی برویم تا انجمن موسیقی مأمن و محل حضور و رفت و آمد هنرمندان و خانه دوم آنها شود.

وی با بیان اینکه یکی از اهداف اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی ایجاد همدلی، انسجام و وحدت بیشتر بین هنرمندان استان است گفت: امروز برای حرکت در مسیری که پیش رو داریم از ظرفیت های هنر استان باید استفاده کنیم چرا که موسیقی زبانی خاص دارد و بسیاری از مشکلات روحی و روانی مردم را می توان با موسیقی پر محتوا رفع کرد و این امر میسر نخواهد شد مگر با ورود فعالان موسیقی به این عرصه و ما در این راه همیار آنان خواهیم بود.

محبی در ادامه با اشاره به نقش مهم پیشکسوتان در رونق هر رشته هنری بیان داشت: همراهی پیشکسوتان موسیقی و انتقال تجربیات آنان به جوانان در ارتقاء این رشته هنری موثر خواهد بود و کاهش شکاف میان نسل با تجربه و جوان و بهره بردن از تجربیات گرانبهای پیشکسوتان فعال به نفع موسیقی استان خواهد بود.

منبع : باشگاه خبرنگاران جوان صدا و سیمای خراسان جنوبی