سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | سه‌شنبه، ۱ تیر ۱۴۰۰

راه اندازی انجمن خیران قرآنی ، تا دو ماه آینده در استانهای کشور - نمایش محتوای خبر

 

 

راه اندازی انجمن خیران قرآنی ، تا دو ماه آینده در استانهای کشور

انجمن خیران قرآنی تا دو ماه ِآینده در استان های کشور راه اندازی می شود .

انجمن خیران قرآنی تا دو ماه ِآینده در استان های کشور راه اندازی می شود .

قره ‌شیخ ‌لو ، رئیس سازمان دارالقرآن کریم کشور در گردهمایی فعالان مؤسسه های قرآنی استان خراسان جنوبی در بیرجند با بیان این مطلب گفت : انجمن خیران قرآنی با هدف بهره گیری بیشتر از توانمندی های مردمی در زمینه فعالیت های قرآنی راه اندازی می شود .

آقای قره ‌شیخ ‌لو افزود : دو هزار و دویست مؤسسه فعال قرآنی در کشور وجود دارد ؛ اما متأسفانه با کمبود مکان برای استقرار دائم این مؤسسات رو به رو هستیم .

وی گفت: هم اکنون وزارت آموزش و پرورش صد هزار کلاس درس یک شیفته دارد که می توانیم از ظرفیت شیفت عصر آنها برای برگزاری کلاس های قرآنی استفاده کنیم .

رئیس سازمان دارالقرآن کریم کشور افزود : در سال جاری ۶۰ میلیارد تومان به شورای توسعه فرهنگی و قرآن کشور اختصاص یافته که هنوز به دستگاه‌های متولی پرداخت نشده است .

آقای قره شیخ لو گفت : یکی از برنامه های امسال ما در مؤسسات قرآنی ، تدریس دروس اخلاق و معرفت در کنار آموزش قرآن است که باید این برنامه را توسعه دهیم .

وی افزود : در استان خراسان جنوبی ظرفیت ‌های خوبی در زمینه گسترش فعالیت ‌های قرآن وجود دارد و تا کنون در این استان هزار محفل قرآن خانگی شناسایی شده است که باید آموزش این محافل را در برنامه قرار دهیم .

منبع : معاونت اطلاعات و اخبار صدا و سیمای مرکز خراسان جنوبی