جهش تولید | دوشنبه، ۲۹ دی ۱۳۹۹

راهی طبیعی برای از بین بردن خال های صورت تان - نمایش محتوای خبر

 

 

راهی طبیعی برای از بین بردن خال های صورت تان

دیگر لازم نیست برای حذف لکه های تیره پوست از آرایش های غلیظ و یا درمان هایی مانند لیزر استفاده کنید.روش های درمان موثرتری در این باره وجود دارد.

 لکه های تیره ای که در پوست ایجاد می شودعمدتا در صورت، گردن، شانه، پشت، سینه و دست ها ایجاد می شود ودر اثرعواملی مانند تشعشعات آفتاب، افزایش سن، دلایل ژنتیکی، استرس، بارداری،عملکرد ضعیف کبدو کمبود ظاهر می شود.
خوشبختانه راههایی بسیاری برای حذف این لکه ها وجود دارد حتی شما می توانید به روش طبیعی آنها را از بین ببرید.

استفاده از لیمو یکی از این روش ها است. آب لیمو دارای خاصیت اسیدیته طبیعی است که به عنوان ماده سفید کننده آلی به روشن شدنخال های تیره استفاده شود. کافی است آب لیموی طبیعی  را با پنبه روی این خال های تیره بمالید و این کار را دوبار در روز انجام دهید.
آلوئه ورا ماده دیگری است . آلوئه ورا دارای خاصیت خوبی در بازسازی پوست است.به خصوص برای لکه های قهوه ای ناشی از آفتاب.به آرامی ژل آلوئه ورا را روی نقاط تیره بمالید و 30 دقیقه بعد آن ناحیه را با آب سرد شست و شو دهید.این عمل را دو بار در روز به مدت یک ماه انجام دهید و نیجه شگفت آور آن را ملاحظه کنید.
درصورتی که ژل آلوئه ورا نداشتید از آب آن  استفاده کنید.
راه دیگر استفاده از چوب صندل است. صندل یک عامل ضد پیری و ضد عفونی کننده است که می تواند به کاهش هیپرپیگمانتاسیون کمک کندکه می توانید از شر لکه های قهوه ای خلاص شوید. شما می توانید دو قاشق غذاخوری پودر چوب صندل، دو قاشق چای خوری از آب گل رز، و یک قاشق چای خوری  از گلیسیرین و آب لیمو را با هم مخترکیب کرده و روی نقاط تیره قرار دهیدسپس با آب سرد آن را را بشویید. چند بار در هفته آن را تکرار کنید تا لکه های قهوه ای خود را ناپدید شوند.

گزینه دیگر ترکیب کردن یک قاشق غذاخوری آب پرتقال، یک قاشق چای خوری آب لیمو و محتویات کپسول  ویتامین،دو قاشق غذاخوری پودر چوب صندبا هم است.  سپس آن را روی صورت.بمالید بعد از حدود نیم ساعت آن را بشویید.چندبار در هفته این کار را انجام دهید تا به بهبودی کامل برسید.

همچنین، ماساژ منطقه آسیب دیده با چند قطره از روغن چوب صندل مخلوط در یک قاشق غذاخوری روغن زیتون یا روغن بادام، روزانه پیش از خوابیدن موثر است.
در صورتی که استفاده از آبلیمو تاثیری نداشت از مخلوط ریشه خردل، سرکه سیب و عسل استفاده کنید. بعد از اینکه آبلیمو را روی لکه های تیره قرار دادید بعد از آن این ترکیب را به مدت 20 دقیقه روی نقاط تیره قرار دهید این ترکیب به بهبودی بیشتر کمک می کند.
آخرین راهکار برای حذف لکه های تیره ، استفاده از پیاز است. پیاز قرمزدارای خاصیت اسیدی است که به روشن شن پوست کمک می کند.آب پیاز را بگیرید و مستقیما در ناحیه ا ی که مدنظرتان است بمالید و بعد از 10 الی 15 دقیقه آن ناحیه را با آب گرم شستشو دهید .

منبع : وب سایت باشگاه خبرنگاران جوان صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران