رونق تولید ملی | سه‌شنبه، ۳۰ مهر ۱۳۹۸

راهیابی دو مستند از خراسان جنوبی به سومین جشنواره فیلم مستند شبکه مستند - نمایش محتوای خبر

 

 

راهیابی دو مستند از خراسان جنوبی به سومین جشنواره فیلم مستند شبکه مستند

راهیابی دو مستند از خراسان جنوبی به سومین جشنواره فیلم مستند شبکه مستند

به گزارش روابط عمومی صدا و سیمای خراسان جنوبی ،دو مستند هم نفس و دختران آرزو ساخته احمد نیک فرجام و محمد عبداللهی از تولیدات سیمای خاوران به سومین جشنواره فیلم مستند شبکه مستند را یافت .

هم نفس روایتگر داستان زندگی و همراهی پدر علم سم شناسی ایران  پروفسور بلالی مود با جانبازان شیمیایی کشور است . طراح ، تهیه کننده و کارگردان این مستند احمد نیک فرجام ،نویسنده متن نریشن علی شور ورزی و گوینده متن ناصر طهماسب است.

تتصاویر این مستند را هم محمد مهربان به تصویر کشیده  و رضا شیخانی و علی شور ورزی کار تدوین آن را انجام دادند ، لیلا علی آبادی هم احمد نیک فرجام  را در پژو هش این مستند همراهی کرده است.

دختران آرزو هم مستند یک مستند اجتماعی  وروایتی از قصه زندگی دختران کم توان ذهنی  و آرزوهای دست نیافتنی  آنها در مرکز گلهای فردوس است  .

محمد مهربان و محمد امین زراعتکار تصویر بردار ان ، میلاد زراعتکار صدا بردار  و حسین نارمنجی تدوینگر این مستند هستند.

به گزارش دبیرخانه جشنواره مستند، پس از بررسی و بازبینی ۷۱۵ اثر رسیده به دبیرخانه ۶۶ اثر در سه بخش کوتاه، نیمه بلند و بلند به بخش مسابقه راه یافتند.

این آثار از شنبه ۱۵ تیرماه در قالب جشنواره تلویزیونی مستند از شبکه مستند سیما به روی آنتن می روند. اختتامیه سومین دوره جشنواره، مهرماه ۹۸ با معرفی و تقدیر از برگزیدگان داوری و مردمی، کار خود را به پایان می رساند.