جهش تولید | یک‌شنبه، ۵ بهمن ۱۳۹۹

راهیابی اثر فیلمساز فردوسی به نهمین جشنواره بین المللی سینما حقیقت - نمایش محتوای خبر

 

 

راهیابی اثر فیلمساز فردوسی به نهمین جشنواره بین المللی سینما حقیقت

فیلم مستند " روزی که به شهر رفتم " به نهمین جشنواره بین المللی سینما حقیقت راه یافت.

اثر فیلمساز فردوسی به نهمین جشنواره بین المللی سینما حقیقت راه یافت.

ایمان‌طلب ، رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی فردوس گفت : فیلم مستند " روزی که به شهر رفتم " ساخته طیب نجفیان به تهیه کنندگی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان جنوبی به بخش برتر جشنواره بین‌المللی فیلم سینما حقیقت راه یافت .

آقای ایمان‌ طلب افزود : این فیلم به همراه 16 اثر دیگر از سراسر کشور از بین 3 هزار و 400 اثر ارسال شده ، به داوری داوران بین المللی جشنواره انتخاب شده است .

وی گفت : داستان این فیلم ، داستان 4 دانش آموز روستایی است که تاکنون شهر را ندیده اند و به همراه معلم خود به شهر می آیند و با پدیده های شهری همچون پیتزا ، عابر بانک و پله برقی مواجهه می شوند .

نهمین دوره جشنواره بین‌المللی فیلم مستند ایران با عنوان سینما حقیقت 22 تا 28 آذر امسال با شعار "حقیقت بهترین راهنماست " در سینما فلسطین و سینما سپیده تهران برگزار می شود .

بازنمایی تاریخ و فرهنگ جامعه‌ی ایرانی- اسلامی ، صیانت از هویت ملی مبتنی بر انگاره‌های دینی و ایرانی ، تقویت سینمای مستند خلاق ایران ، بیان نسبت سینمای مستند با واقعیت‌های اجتماعی و آشنایی فیلمسازان کشور با تحولات نوین سینمای مستند جهان از اصول و اهداف جشنواره بین المللی سینما حقیقت است .

منبع : معاونت خبر صدا و سیمای خراسان جنوبی