رونق تولید ملی | سه‌شنبه، ۶ اسفند ۱۳۹۸

راهکارهای افزایش اشتهای کودک - نمایش محتوای خبر

 

 

راهکارهای افزایش اشتهای کودک

با این ترفندها اشتهای کودک به غذا را افزایش دهید.

ترفندها و راه‌های زیادی وجود دارد که مادران با استفاده از آن ها می‌توانند کودکشان را به غذاخوردن کامل و مفید راغب کنند.

دکتر عبداللهی متخصص تغذیه گفت: کودک برای خوردن خوب و کامل غذا باید احساس گرسنگی کند. بنابراین فعالیت قبل غذا، عدم مصرف شیرینی و مایعات شیرین در بین وعده‌های غذایی و خواب آلوده نبودن هنگام صرف غذا می‌تواند به مصرف بهتر غذا از سوی کودک کمک کند.

وی ادامه داد: همچنین طبخ غذاهای مورد علاقه کودک، ایجاد ترکیب‌های جدید هنگام طبخ غذا، صبور بودن هنگام خوراندن غذا به کودک، صرف غذا در محیطی آرام، دوستانه، راحت و همراه با دیگران از نکاتی است که بهتر است رعایت شود.

این متخصص تغذیه اظهار داشت: این نکته قابل توجه است که اگر کودکی تمایل به مصرف نوع خاصی از غذا نشان نداد، به سرعت نباید غذا را تعویض کرد، همچنین برای خوردن غذا، برای کودکان جایزه قرار ندهید، سعی کنید غذاهای جدید را به دفعات و با فواصل زمانی مناسب به او دهید ولی توجه داشته باشید در صورتی که کودک تمایلی به خوردن غذا نشان نداد او را مجبور به تمام کردن آن نکنید اما چند روز بعد مجدداً آن غذا را در دست کنید و این روش را تا مادامی که ذائقه کودک به خوردن آن غذا  عادت کند تکرار کنید.

دکتر عبداللهی در پایان با اشاره به عدم مصرف شیر توسط کودک خاطرنشان کرد: در این موارد ماست را جانشین شیر کنید و دوغ و ماست را حتماً در وعده‌های غذایی او بگنجانید

منبع : وب سایت باشگاه خبرنگاران جوان صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران