سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | چهارشنبه، ۲۶ خرداد ۱۴۰۰

راهپیمایی روز قدس 95 در بیرجند - نمایش محتوای رمضان

 

 

راهپیمایی روز قدس 95 در بیرجند

Loading the player...

روز قدس روز عزت و وحدت جهان اسلام است. روز انسجام، همدلی و همزبانی پیروان راستین پیامبر رحمت و اخلاق ، روز دست در دست گرفتن شیعه و سنی، روز آزادی خواهی همه انسان هایی است که چراغ وجدان و انسانیت خویش را روشن نگاه داشته اند. روزی که به ابتکار حضرت امام خمینی (ره) ، بنیان نهاده شد تا صدای حقانیتی که سال های سال استعمار پیشه گان و صهیونیسم باوران، بنای خاموش کردنش را دارند هر سال رساتر از قبل همگان فریاد زنند.

حضرت امام خمینی (ره) از همان آغازین روزهای پیروزی بر استکبار امریکا و غرب، دفاع از مستضعفان به خصوص مردم مظلوم فلسطین و قدس شریف را به عنوان یکی از اصول مهم و برگشت ناپذیر نظام جمهوری اسلامی ایران نهادینه کردند و در همین راستا آخرین جمعه ماه مبارک رمضان را به نام «روز جهانی قدس» نامگذاری فرمودند. این نامگذاری را می توان شاهکاری توصیف کرد که جهان اسلام را به سوی اتحاد هدایت کرد و مبارزه ملت مظلوم فلسطین را هدفمند ساخت.

روز جهانی قدس بار دیگر فرارسید. حکایت امروز مردم در خیابان ‌ها، حکایت مظلومیت شصت ‌و هشت ‌ساله ملتی است که قربانی بد اندیشی و کج فهمی افرادی شده‌ که بویی از انسانیت نبرده ‌اند.

مردم بیرجند با مشت های گره ‌کرده، امید را برای کودکان فلسطینی به ارمغان می‌آورند. این مردم به‌خوبی می ‌دانند که‌ چشم امید صدها فلسطینی به مشت های آنهاست و امروز هم مردم بیرجند همچون سال های گذشته در خیابان‌ ها حاضر شدند تا با حضور خود باعث کوری چشم دشمنان شوند. مردم بیرجند بار دیگر همچون گذشته در خیابان ‌ها حضور یافته تا با فریاد و شعارهای کوبنده در روز جهانی قدس، خشم خود را نسبت به اشغالگری رژیم صهیونیستی اعلام کنند.

امروز ندای هر مسلمان «مرگ بر اسرائیل» بوده و این فریاد نیز دشمن را به رعب می‌اندازد.