جهش تولید | سه‌شنبه، ۴ آذر ۱۳۹۹

رادیو انقلاب - نمایش محتوای صدا

 

 

رادیو انقلاب

تهیه کنندگی برنامه «رادیو انقلاب» را خانم ها «فرشته بهمن زاده و اکرم صادقی» بر عهده دارند و سایر عوامل تولید این برنامه بدین شرح است:

مجری: مسعود حسنی، سمیه تربتیان و سمیرا عاطفی فر

نویسنده: فاطمه حسینی فر

گزارشگر:  مسعود خسروی

نریتور: محمد عبداللهی، باقر بارانی، علی جعفری جم، احمد حسینی مقدم، الهام نیک بین، فرشته بهمن زاده

صدابردار:  نبی الله نبی پور، مهدی امیرآبادیزاده، محسن خجسته، ام البنین عنایتی

تبدیل ایام دهه فجر به یک جشن بزرگ ملی با مولفه‌های قوی گفتمانی و هویتی سبب شده تا هر سال ایام بهمن واجد یک هویت خاص در اذهان عمومی جامعه شود. رادیو به عنوان یک رسانه گرم، صمیمی و همراه، واجد ظرفیت‌های خاصی در مناسک‌سازی است که در صورت توجه به آن می‌تواند در هدایت افکار عمومی نقش بسزایی داشته باشد. از همین رو باورمندی عمیق مردم به شالوده‌ های انقلاب اسلامی ایران و ارزش‌های محوری آن، به همراه احساس غرور ملی و شادمانی ذاتی موجود در این برهه زمانی، موجب شد تا شبکه استانی صدای خراسان جنوبی نیز در این ایام اقدام به تولید و پخش ویژه برنامه ای با عنوان «رادیو انقلاب» نماید.

محوریت این ویژه برنامه «تبیین رمـز پیروزی انقلاب و انعکـاس دستاوردهای آن در زمینه های فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی و ...» است. برنامه با استفاده از دو گوینده مجری و به صورت زنده تولید و پخش می شود که شامل بخش های مختلفی به شرح ذیل خواهد بود:

- مصاحبه: در هر برنامه یک مصاحبه ضبطی با چهره های انقلابی و فعالان عرصه انقلاب وجود دارد که ایشان به بیان خاطرات خود از روزهای انقلاب می پردازند.

- نمایش: در هر برنامه سه نمایش کوتاه رادیویی بر اساس "حوادث انقلاب و خاطرات روزهای انقلاب در استان و شهرستان های استان" تولید و پخش می شود.

- گزارش مردمی: در هر برنامه سه گزارش مردمی تولید و پخش می شود که به بیان خاطرات مردم از روزهای انقلاب می پردازد. انعکاس دستاوردهای انقلاب از دیدگاه مردم نیز از دیگر محورهای گزارش هاست. در این گزارش ها به شهرستان های استان توجه ویژه ای می شود. خبرنگاران شهرستان ها از مراسم ها و جشن هایی که در شهرستان ها برگزار می شود گزارش هایی تهیه خواهند کرد. همچنین گزارش های گزارشگران افتخاری از شهرها و روستاهای استان پخش خواهد شد که به بیان خاطرات انقلاب از منطقه خود می پردازند.

- داستانک: در این بخش داستان هایی کوتاه براساس وقایع و خاطرات انقلاب، توسط گوینده معین قرائت می شود.  

- معرفی کتاب: در هر برنامه به منظور آشنایی مخاطبان با تاریخ انقلاب اسلامی و تشویق به مطالعه بیشتر، یک کتاب با موضوع انقلاب توسط گوینده معین معرفی می شود.

- مردان بی ادعا: در این بخش به معرفـی شهـدای انقلاب استان پرداخته می شود.

- مسابقه تلفنی: در هر برنامه، مسابقه ای به صورت تلفنی برای مخاطبان پیش بینی شده که سؤالات مسابقه درخصوص تاریخ انقلاب اسلامی در استان، شهدای انقلاب استان و ... خواهد بود.  

- روزشمار انقلاب: در هر برنامه آیتم روز شمار تقویم انقلاب تولید و پخش می شود که به صورت تلفیقی از اتفاقاتی است که در آن روز در کشور و استان رخ داده است.   

- ارتباط با مسئولان: با مسئولان استانی در زمینه عملکرد سازمان ها و نهادها و افتتاح پروژه ها در ایام دهه فجر و انعکاس دستاوردهای انقلاب ارتباط تلفنی برقرار می شود. همچنین برنامه هـا و مراسـم ویژه دهه فجـر در شهرستان ها، توسط فرمانـداران، مسئولان و خبرنگاران شهرستان ها به نحـو مطلوب اطلاع رسانی خواهد شد.

اطلاع رسانی درخصوص رویدادهای دهه فجر در استان توسط گویندگان برنامه، سرودها و موسیقی های یادآور روزهای انقلاب و همچنین سرودها و موسیقی های حماسی و میهنی با اولویت بومی، آنونس و بسته صوتی از دیگر بخش های ویژه برنامه «رادیو انقلاب» است.

 

مدت زمان هر برنامه 90 دقیقه است و تعداد 11 برنامه از تاریخ 11 لغایت 21 بهمن ماه تولید و پخش خواهد شد. شما هم استانی های عزیز می توانید برنامه «رادیو انقلاب» را در ساعت 17:30 از شبکه استانی صدای خراسان جنوبی (خاوران) شنونده باشید. 

سال تولید: 1395