سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | دوشنبه، ۲۳ فروردین ۱۴۰۰

رادیو اربعین در عراق قابل دریافت است. - نمایش محتوای خبر

 

 

رادیو اربعین در عراق قابل دریافت است.

رادیو اربعین در عراق قابل دریافت است.

 

رادیو اربعین را در موج های مختلف می توانید در عراق نیز دریافت کنید .

به گزارش روابط عمومی صدا و سیمای خراسان جنوبی ، مشاور مدیرکل مرکز در سومین کمیته اطلاع رسانی و مستند سازی اربعین رادیو اربعین را ظرفیت خوبی برای اطلاع رسانی به زائران دانست و گفت : این رادیو در نجف روی موج 9/91 و در کربلا روی موج 9/90 قابلیت دریافت دارد .

محبی  گفت: عظمت راهپیمایی اربعین ابعاد مختلف این آن  را فراتر از یک حرکت عبادی و سیاسی قرار داده است و لازم است تا  همه دستگاه ها تمام تسهیلات و خدمات خود را برای برپایی این حرکت به طور ویژه به کار گیرند.

رئیس حوزه هنری استان نیز دراین  نشست از  حضور 40 هنرمند استان در بزرگترین موکب فرهنگی سایت خراسان جنوبی در کاظمین خبر داد و گفت: موکب فرهنگی آل یاسین با هدف برجسته کردن مباحث فرهنگی در ایام اربعین در سایت خراسان جنوبی در کاظمین مستقر شده و در این خصوص به مدت 10 در کنار موضوعات مربوط به اربعین برنامه متفاوت دیگر از جمله کنگره بین الملی شهدای جبهه مقاومت را اجرا می کند.

معاون حج و زیارت استان هم با بیان اینکه تاکنون 7 هزار 357  نفر در سامانه سماح ثبت نام کرده اند گفت: این آمار نسبت به مدت مشابه سال گذشته تغییری نکرده است و پیش بینی می شود در روزهای آینده این آمار افزایش پیدا کند.

غلامپور گفت: امسال در کنار مرز چذابه مرز مهران را نیز برای خراسان جنوبی در نظر گرفته شده است.

وی افزود :از آنجایی که آمار سایت سماح مرجع آمار گیری کشور در مباحث بیمه ای است از زائران خواست حتما در این سایت ثبت نام کنند.

موسوی نماینده کمیته مشارکتهای مردمی اربعین هم از برگزاری همایش موکب داران در استان و برگزاری دوره آموزشی فیلمبرداری و عکاسی در روزهای آینده خبر داد.

حسین زاده معاون سیمای مرکز هم از حضور مسئولان استانی کمیته های اطلاع رسانی اربعین در برنامه های گفتگو محور خبر داد گفت:  ارتباطات زنده از مراسم اربعین و پوشش مراسم اربعین استان را از برنامه های سیمای خاوران عنوان کرد.

محمود آبادی معاون خبر مرکزگفت : در صورت فراهم شدن زمینه لازم آمادگی برای اعزام  خبرنگار و تصویر بردار را به عراق داریم.

وی همچنین افزود : راه اندازی کانال تلگرامی  متمرکز  در فضای مجازی برای ارسال عکس ها و فیلم های مردمی از مراسم اربعین را ظرفیت خوبی برای بهره بردن بهتر از این مراسم و اطلاع رسانی دقیق تر است.

کامیابی معاون صدا هم از تهیه وپخش بسته های صوتی کوتاه و مربوط به موضوعات مورد نیاز برای زائران اربعین خبر داد و گفت : در تلاش هستیم با همکاری مرز بانی استان غرفه ای را در مرز برای اطلاع رسانی به زائران برپا کنیم.

سالاری مدیر عامل  مطبوعات استان هم گفت: خبرنگاران در خانه مطبوعات این آمادگی را دارد تا با در صورت در اختیار قرار دادن اطلاعت لازم و مورد نیاز زائران مطالب را در قالب پادکست و اینوگراف تهیه و منتشر کنند.