جهش تولید | یک‌شنبه، ۵ بهمن ۱۳۹۹

ذخیره ۳۴ میلیون و ۳۰۰ هزار تن کانسنگ طلا در نهبندان - نمایش محتوای خبر

 

 

ذخیره ۳۴ میلیون و ۳۰۰ هزار تن کانسنگ طلا در نهبندان

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز خراسان جنوبی، معاون امور معادن و صنایع معدنی سازمان صمت استان گفت: با راه اندازی ذخیره 34 میلیون و 300 هزار تن کانسنگ طلاواحد‌های فرآوری در آینده، از این ذخیره، ۲۱ تن طلای خالص استحصال می‌شود.
سالاری با اشاره به وجود ۶ معدن طلا در خراسان جنوبی افزود: این معادن شامل شادان، خونیک، هیرد، خداآفرید، ماهرآباد و کودکان در شهرستان‌های خوسف، نهبندان و بشرویه هستند که عیار آن‌ها از نیم گرم در تن تا بالای ۲ گرم در تن است.
وی سرمایه گذاری اولیه انجام شده برای کشف و استخراج از این معادن را ۱۹۲ میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان اعلام کرد و افزود: از ۶ معدن کشف شده، هم اکنون معادن هیرد، شادان و کودکان در حال احداث واحد فراوری با سرمایه گذاری ۴۰۰ میلیارد تومانی هستند که با بهره برداری از آن‌ها خراسان جنوبی به یکی از قطب‌های مهم فرآوری طلا در کشور تبدیل خواهد شد.
معاون امور معادن و صنایع معدنی سازمان صمت استان همچنین از صدور ۳ پروانه اکتشاف طلا و ۲۵ پروانه اکتشاف عناصر مس و طلا نیز خبر داد و افزود: فعالیت‌های اکتشافی برای این ماده معدنی در استان بویژه در شهرستان نهبندان ادامه دارد.