جهش تولید | یک‌شنبه، ۱۵ تیر ۱۳۹۹

دیدنا - نمایش محتوای تلویزیون

 

 

دیدنا

Loading the player...

تهیه کنندگی ویژه برنامه «دیدنا» را «سید علی اصغر طهماسبی» برعهده دارد. سایر عوامل تولید برنامه نیز عبارتند از:

مجری : ایمان خوشحال

بازیگر طنز: ابوالفضل نخعی زاده

کارگردان: علی اصغر طهماسبی

تصویربرداران: مرتضی معتمدی، حسین امیرآبادی، علی شریفی

صدابردار: ام البنین عنایتی، احسان جعفرزاده

گزارشگر: مهدی عباس زاده

نویسنده: ام البنین عنایتی

روزهای شروع سال جدید موقعیت و شرایط مناسبی است برای به جا آوردن آداب و سنت های نیکی همچون دور هم جمع شدن اعضای خانواده و فامیل، به جای آوردن صله رحم و دید و بازدید نوروزی، سفر به دامن طبیعت، مسافرت و ... و در یک جمله تجدید قوا برای شروع سالی پر از کار و حرکت و امید به آینده.

در این ایام مخاطب فرصت و مجال بیشتری برای تماشای تلویزیون وجود دارد و لـذا تـولید برنامه ای پر محتوا و شاد ضروری است. به همین سبب شبکه استانی سیمای خراسان جنوبی (خاوران) ویژه برنامه ای با عنوان «دیدنا» را تدارک دیده که از روز 30 اسفند تا سیزدهم فروردین ماه، هر شب به صورت زنده و مستقیم به هم استانی های عزیز تقدیم خواهد شد تا ساعاتی شاد، سرگرم کننده و آموزنده را برای آنها به ارمغان آورد.

مدت زمان این ویژه برنامه 60 دقیقه است و در 5 برنامه ابتدایی آن از حضور یک بازیگر طنز (آقای ابوالفضل نخعی زاده) در کنار مجری استفاده خواهد شد که به تقویت فضای شاد و مفرح برنامه کمک می کند.

در هر برنامه مهمانانی از شهرستانهای استان حضور دارند و به معرفی ظرفیت های گردشگری، آداب و رسوم مردم شهرستان در ایام نوروز، معرفی غذاها و سوغات  محلی و ... خواهند پرداخت. پیامک های دریافتی از مخاطبین توسط مجری برنامه قرائت خواهد شد. از طریـق ارتباط با کارشناسان مربـوطه درخصوص آب و هوا، وضعیت جاده ها، مسائل مربوط به اسکان مسافران نوروزی و ...، نیز اطلاع رسانی می شـود.

در لابلای گفتگو با مهمانان آیتم های متنوعی تولید و پخش خواهد شد که عبارتند از:

-گزارش: با حضور در منازل چهره های شاخص و معتمد محله های مختلف روستا، شهر یا شهرستان، آیتمی با رویکرد فرهنگ سازی در خصوص صله رحم و دید و بازید عید تولید و پخش خواهد شد.  

- نوروزنامه: در این بخش اشعار شاعران ایران در موضوعات "نوروز، سال نو و بهار"، توسط چهره های ادبی و هنری و گاهاً اقشار مختلف قرائت خواهد شد.  

- عکس و مکث و اجرای مسابقه دابسمش: در این بخش عکس های ارسالی بینندگان با موضوعاتی همچون: معرفی زیبایی های محل سکونت، عید دیدنی ها، سفره هفت سین، مسافرت ها و ... پخش می شود. همچنین مسابقه جذاب دابسمش نیز اجرا خواهد شد.  

- نماهنگ: با استفاده از تصاویر تولیدی با موضوع فضاهای دیدنی شهر، رفت و آمد مردم در سطح شهر و طبیعت استان، نماهنگ تولید و پخش خواهد شد.  

- مسافران: با حضور در مکان های دیدنی استان و محلهای اسکان، از مسافران نوروزی گزارش تهیه خواهد شد.  

- اجرای موسیقی: گروه های موسیقی پاپ و سنتی در لوکیشن بناهای تاریخی به اجرای موسیقی می پردازند.

- گزارش از کاروان های راهیان نور.

شما هم استانی های عزیز می توانید ویژه برنامه «دیدنا» را راس ساعت 21:00 از شبکه استانی سیمای خراسان جنوبی (خاوران) بیننده باشید. ضمنا تکرار برنامه نیز در ساعت 13:10 روز بعد پخش خواهد شد.

سال تولید: 1396