سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | پنج‌شنبه، ۲ اردیبهشت ۱۴۰۰

دیدار نمایندگان تشکلهای دانشجویی دانشگاه بیرجند با استاندار - نمایش محتوای خبر

 

 

دیدار نمایندگان تشکلهای دانشجویی دانشگاه بیرجند با استاندار

نبايد كوچكترين خدشه اي به حرمت و عزت دانشجويان و اساتيد وارد شود

خدمتگزار ، استاندار خراسان جنوبي در ديدار تشكلهاي دانشجويي استان گفت : دانشگاه محل كسب علم ، دانش و فضيلت است بنابراين به هيچ شخص يا گروهي اجازه نخواهيم داد كه با اشكال مختلف حرمت ، عزت و كرامت دانشجويان و اساتيد را خدشه داركند .

خدمتگزار ، دانشجويان را سرمايه هاي ارزشمند نظام اسلامي دانست و افزود : دانشجويان به عنوان ذخاير ارزشمند نظام ، آينده سازان و مديران آينده اين كشور هستند .

وي با بيان اينكه بايد تلاش كنيم محيط دانشگاه ، محيطي بانشاط و اميدواركننده باشد گفت : مسئولين دانشگاه بايد زمينه را بگونه اي فراهم كنند كه دانشجويان به جز تحصيل علم و دانش هيچ گونه نگراني و دغدغه اي نداشته باشند .

وي دانشجويان را نسلي پويا ،معتمد و متعهد دانست و افزود : شما دانشجويان به عنوان كساني كه علاقه مند به پيشرفت و توسعه كشور هستند بازوان قوي براي تصميم گيرندگان و مشاوريني امين براي مديران هستيد .

وي با بيان اينكه آماده استفاده از نظرات و پيشنهادات دانشجويان در زمينه هاي مختلف هستيم گفت : دستگاه هاي اجرايي و مديران در بخش هاي مختلف بايد با تقويت ارتباط خود با دانشگاه ها از ظرفيت بي بديل دانشجويان استفاده كنند .

وي به كمبود اعتبارات و منابع مالي در شرايط فعلي كشور اشاره كرد و افزود : قطعأ مي توان با همدلي ، برادري ،محبت و اخوت مشكلات قبلي را پشت سر گذاشت و به آينده درخشاني كه درانتظار كشور عزيزمان ايران است دست پيدا كنيم .

وي استفاده مطلوب و بهينه از امكانات و اعتبارات را مورد تأكيد قرار داد و افزود : قطعاً در بودجه سنواتي سال ۹۵ كه در حال نهايي شدن است به دانشگاه بيرجند و ساير مراكز آموزشي و دانشگاهي توجهي ويژه خواهيم كرد .

استاندار محيط دانشگاه را محيط نقد و بررسي و تجزيه و تحليل دانست و ادامه داد : ما زمينه حضور و فعاليت تمامي سلايق پذيرفته شده نظام را در استان و دانشگاه ها فراهم ساخته و خواهيم ساخت تا همه بتوانند در يك فضاي سالم و توأم با همدلي و احترام به ارائه ديدگاه ها و برنامه هاي كاري خود بپردازند.

مقام عالي دولت در استان تقويت ارتباطات دانشگاهي بين استان خراسان جنوبي و كشور افغانستان را مورد تأكيد ويژه قرار داد و افزود : در تفاهم نامه اي كه بين استانداران خراسان جنوبي و ولايت فراه افغانستان به امضاء رسيد تقويت ارتباطات دانشگاهي و حتي پذيرش دانشجو از كشور افغانستان مورد تأكيد دو طرف قرار گرفته است .

خدمتگزار ، به ظرفيت گردشگري استان اشاره كرد و افزود : كوير به عنوان يك ظرفيت گردشگري بسيارخوب در استان مي تواند مورد توجه قرار گيرد .
وي گفت: مي توان از طريق برگزاري تورهاي كويرنوردي با همكاري دانشگاه هاي استان گام هاي موثري در اين زمينه برداشت .

در اين جلسه چندين نفر از دانشجويان به عنوان نمايندگان تشكلهاي دانشجويي استان به ارائه نقطه نظرات ، ديدگاهها ، مسائل و مشكلات خود در حوزه هاي كاري مختلف پرداختند .

منبع : معاونت خبر صدا و سیمای خراسان جنوبی