رونق تولید ملی | شنبه، ۲۷ مهر ۱۳۹۸

دیدار مدیرکل ، معاونان و مدیران صدا و سیمای خراسان جنوبی با قائم مقام نماینده ولی فقیه در استان - نمایش محتوای خبر

 

 

دیدار مدیرکل ، معاونان و مدیران صدا و سیمای خراسان جنوبی با قائم مقام نماینده ولی فقیه در استان

حجت الاسلام والمسلمین رضایی در دیدار مدیرکل ، معاونان و مدیران صدا و سیمای استان که به مناسبت روز هنر انقلاب اسلامی برگزار شد با اشاره به جایگاه ارزشمند رسانه ملی به دلیل تاثیرگذاری و نقش مهم آن در هدایتگری مردم، افزود: باید برنامه سازی کنیم که استانمان در مسیر پیشرفت و توسعه حرکت کند چرا که همانگونه که رهبر معظم انقلاب فرمودند اگر استان ها پیشرفت کنند کشور پیشرفت خواهد کرد.

امام جمعه بیرجند افزود: خوشبختانه صدا و سیمای خراسان جنوبی با وجود کمبود امکانات و برخی محدودیت ها با تلاش و روحیه جهادی زحمات توانسته در کشور بدرخشد و جایگاه خوبی داشته باشد.

قائم مقام نماینده ولی فقیه در استان افزود: صدا و سیما نقش هدایت و رهبری جامعه را دارد و باید دست اندرکاران صدا و سیما نیز با این وظیفه مهم و جایگاه ارزشمند آشنا باشند.

ثقفی مدیرکل صدا و سیمای خراسان جنوبی نیز در این دیدار تدوین چشم انداز سه ساله را از شاخص ترین فعالیت های این مرکز عنوان کرد و افزود: افزایش اعتماد به رسانه ملی مهمترین دستاورد این برنامه ریزی بوده است.

وی کسب رتبه دوم کشوری در ارزیابی خبر در بهمن ماه سال گذشته، موفقیت های چشمگیر رادیو طی سال گذشته و ارتقای کیفی و کمی تولیدات سیمای مرکز خراسان جنوبی را از موفقیت های صدا و سیمای مرکز خراسان حنوبی در سال گذشته عنوان کرد.

مدیرکل صدا و سیما همچنین از برنامه ریزی و برنامه سازی لازم در موضوع نماز و گسترش فرهنگ امر به معروف و نهی از منکر در این مرکز خبر داد.

همچنین به همین مناسبت هنرمندان استان با قائم مقام نماینده ولی فقیه در استان دیدار کردند.

حجت الاسلام والمسلمین رضایی در این دیدار شهید آوینی را الگویی مناسب برای هنرمندان دانست و گفت: رسالت هنرمندان برای ارتقای فرهنگ جامعه، احیای دین و جلوگیری ار نفوذ فرهنگ بیگانگان بسیار مهم است.

حبیبی رئیس حوزه هنری هم خراسان جنوبی را دیار علم، فرهنگ و هنر دانست و گفت: با توجه به پیشینه فرهنگی این استان باید تلاش بیشتری برای معرفی فرهنگ  غنی آن شود.

وی فعالان هنری و نویسندگان را بیش از 140 نفر عنوان کرد و افزود: این هنرمندان و نویسندگان در حوزه های فیلم، شعر، نمایش، موسیقی، تذهیب و معرق، خوشنویسی، نقاشی، گرافیست و نویسندگی فعال هستند.

امروز بیستم فروردین ماه به مناسبت سالروز شهید مرتضی اوینی روز هنر انقلاب اسلامی نامگذاری شده است.