جهش تولید | شنبه، ۲۵ مرداد ۱۳۹۹

دیدار رییس مرکز خدمات حوزه های علمیه کشور با روحانیت خراسان جنوبی - نمایش محتوای خبر

 

 

دیدار رییس مرکز خدمات حوزه های علمیه کشور با روحانیت خراسان جنوبی

روحانیت با شناخت علم محقق می شود ، بهترین و گرامی ترین امت روحانیت دین است که از مفاهیم دینی ارث می برند و آن را در جامعه ترویج می دهند.

 حجت الاسلام والمسلمین ربانی، رییس مرکز خدمات حوزه های علمیه کشور ، در دیدار با روحانیت خراسان جنوبی با بیان این که انسان ها در جامعه اسلامی سه وظیفه اصلی دارند ، افزود: وظیفه ما نسبت به خود و شغل مان در جامعه مهم است و باید وظیفه اصلی وفاداری به نظام محقق شود تا به وظایفی که انجام داده ایم عامل باشیم.

وی گفت: عارفان امت اسلامی در جایگاه امامان قراردارند و باید خدمت گذاری عالمان مانند گذشته باقی بماند و وحدت بین شیعه وسنی باید همیشگی باشد.

وی افزود: حسن خلق راه ارتباطی با طلبه ها است که وظیفه روحانیت در روز قیامت محبت ، احسان و خیرخواهی است .

رییس مرکز خدمات حوزه های علمیه کشور ،اظهار کرد: هر کس عالمان را اکرام کند یعنی رسول خدا (ص) را اکرام کرده است و کسی که در خدمت یک عامل بنشیند در عالم رسول خدا(ص) نخواهد بود و باید جوابگو باشد.

حجت الاسلام والمسلمین ربانی خاطر نشان کرد: جایگاه اکرام کردن به روحانیت برابر با اکرام کردن به رسول خدا(ص) است و روحانیت خدمت گزار دین اسلام، خیرخواه مباحث قرآنی هستند.

وی تصریح کرد: انسان باید روز به روز به داشتن علم خود بیافزایند ، چرا که عرصه علم بسیار وسیع است و هر چه تلاش کنیم به عمقش نمی رسیم ، تلاش برای رشد علم با برکت است.

وی با اشاره به این که مرکز خدمات رسانی به روحانیت 4 مجموعه را زیر نظردارد ، افزود: مرکزخدمات روحانیت به حوزه برادران، حوزه خواهران، حوزه طلاب غیرایرانی وحوزه طلاب اهل سنت خدماتی مانند بیمه تامین اجتماعی وتکمیلی روحانیون در استان را برعهده گرفته است وتمامی روحانیون ازاین خدمات استفاده می کنند.

منبع : وب سایت باشگاه خبرنگاران جوان صدا و سیمای خراسان جنوبی