سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | چهارشنبه، ۱ اردیبهشت ۱۴۰۰

دیدار اعضای شورای عالی استان ها با مراجع تقلید - نمایش محتوای خبر

 

 

دیدار اعضای شورای عالی استان ها با مراجع تقلید

اعضای شورای عالی استانها دیروز جداگانه با آیتالله مکارم شیرازی، آیت الله نوری همدانی و آیت الله علوی گرگانی دیدار وگفتگوکردند

آیت الله مکارم شیرازی در این دیدار گفت: شورای عالی استانها در حل مشکلات  مردم  و  بلند کردن  نام نظام جمهوری اسلامی تاثیرگذار است. 
وی افزود: عملکرد شوراها  عبادت محسوب می شود  به  شرط آن که  خلوص نیت در کار باشد  و  عمل باید  برای خدا و فارغ از موقعیت افراد باشد.
آیت الله نوری همدانی هم در دیدار اعضای شورای عالی استان های کشور ،  مسئولیت اعضای شوراها را سنگین توصیف کرد و  گفت:  این شغل امانتی است که از  مردم به شما رسیده است از این رو باید برای خدمت به مردم فرصت را  غنیمت شمارید  چرا که در زمره اعمال صالح به حساب می آید .

وی با بیان اینکه شوراها باید در زمینه رشد فرهنگی ،  سیاسی و اقتصادی جامعه تلاش کنند ،  افزود:  همانگونه که رهبر معظم انقلاب دیروز گفتند  همه ما موظفیم تا از دستاوردهای مختلف کشور به ویژه در زمینه انرژی هسته ای مراقبت کنیم.

آیت الله نوری همدانی همچنین بر توجه جدی به امر به معروف و نهی از منکر در جامعه تاکید کرد.
آیت الله علوی گرگانی نیز در دیدار اعضای این شورا، کار شوراهای اسلامی را سخت دانست و گفت: در تمام کارها همواره باید ضوابط حاکم باشد و روابط جایگزین آن نشود.

وی افزود: در نظر گرفتن حق باید همیشه مورد توجه باشد هر چند که به ضرر شما  باشد. 

آقای چمران رئیس شورای عالی استانها در ابتدای این دیدار گزارشی از جلسه اول و دوم این شورا بیان کرد و گفت: هدف اصلی این شورا خدمت به مردم است

منبع : واحد مرکزی خبر صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران