سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | پنج‌شنبه، ۲۷ خرداد ۱۴۰۰

دولت آمریکا و اروپا غیرقابل اعتماد است - نمایش محتوای خبر

 

 

دولت آمریکا و اروپا غیرقابل اعتماد است

خطیب جمعه موقت بیرجند دولت آمریکا و اروپا را غیرقابل مذاکره و اعتماد دانست

خطیب جمعه موقت بیرجند دولت آمریکا و اروپا را غیرقابل مذاکره و اعتماد دانست.

حجت الاسلام مختاری در خطبه های نمازجمعه ، مهمترین موضوع این روزها را رفتارهای نامعقول ، غیراخلاقی و کودکانه ترامپ و وزرای وی دانست که ریشه در درماندگی در تقابل 40 ساله با جمهوری اسلامی ایران دارد.

وی گفت: این رفتارها نشانه جهالت و کینه توزی رئیس جمهور آمریکا نسبت به نظام و ملت ایران است.

امام جمعه موقت بیرجند با بیان اینکه ترامپ باید بداند ایران با شکست حکومت شاهنشاهی و انقلاب مردم دگرگون شد و بازگشت به آن روزها آرزوی خامی است که ترامپ و وزرای او دارند.

وی افزود: علت این گستاخی آمریکا و بدعهدی و بداخلاقی او پس از برجام بخاطر طبیعت مستکبرگونه و روحیه برتری جویی و سلطه طلبی آنها است که هرچقدر جلوی آن کوتاه بیایم آن ها جلوتر می آیند.

حجت الاسلام مختاری تأکید کرد: باید مراقب باشیم تا دوباره در ارتباط با اروپا فریب نخوریم و از دولت و مجلس و هیئت نظارت برجام می خواهیم دربرابر اروپا قاطع تر و با تدبیرتر از گذشته عمل کنند و گرنه مردم و شهیدان انقلاب و تاریخ این کشور بزرگ آنها را هرگز نخواهند بخشید.

وی افزود: در این ارتباط برخی از مردم و مسئولان در این دهه اخیر دچار خطاهای جدی شدند که توبه از این خطاها این است که  خطایشان تکرار نشود.

امام جمعه موقت بیرجند با اشاره به اینکه ما با دو گزینه عزت و مقاومت و یا سازش و تسلیم دربرابر آمریکا و اروپا مواجه هستیم، افزود: سرفرازی 40 ساله انقلاب و شکست ناپذیری در مقابل دشمن، نتیجه این تفکر مقاومت و عزت ملت ایران است .

حجت الاسلام مختاری با بیان اینکه مقاومت و عزت سفارش قرآن در برابر مستکبران است، گفت: غیرت دینی و ملی ما اجازه تسلیم و ذلت را به ما نمی دهد اما برخی ها فکر می کردند که ما گزینه سومی هم داریم.

وی تأکید کرد: باید هوشیار باشیم که نسبت به اروپایی ها در این دام نیفتیم و باید بدانیم حل مشکلات اقتصادی ما به تحریم ها ربطی ندارد و رفع تحریم ها با مذاکره عملی نیست.

امام جمعه موقت بیرجند گفت: مشکلات اقتصادی بیشتر مربوط به تحریم های داخلی بوده، که همان محروم کردن افراد از حقوق همدیگر است.

وی به 10 رمضان وفات حضرت خدیجه(س) اشاره کرد و گفت: باید از حضرت خدیجه(س) الگو بگیریم و سرمایه های مادی و معنوی خود را هدر ندهیم.

امام جمعه موقت بیرجند نیمه رمضان ولادت امام حسن مجتبی(ع) هفته کمک به محرومان را از دیگر مناسبت های هفته آتی دانست و گفت: خیران در جشن گلریزان کمک به زندانیان غیرعمد را فراموش نکنند.

منبع: خبرگزاری صدا و سیمای خراسان جنوبی,