جهش تولید | یک‌شنبه، ۲۲ تیر ۱۳۹۹

دهکده - نمایش محتوای صدا

 

 

دهکده

Loading the player...
دهکده

آمار سرشماری سال 1390 استان خراسان جنوبی نشان می دهد حدود 42 درصد از جمعیت استان را روستائیان عزیز تشکیل می دهند. تولید برنامه مطابق با نیاز، میل و مصلحت این گروه از مخاطبین شبکه استانی به برنامه ریزی ویژه ای نیاز دارد تا بتوان به بهترین شکل ممکن، امکانات و ظرفیت های روستاهای استان، آداب و رسوم و فرهنگ مردم، تلاش و تکاپو و فعالیت های اقتصادی، فعالیت های اجتماعی و فرهنگی و ... و در یک کلام معرفی روستا را روایت نمود.

به همین منظور شبکه استانی صدای خراسان جنوبی تولید و پخش ویژه برنامه «دهکده» را در دستور کار خود قرار داد.

رویکرد اصلـی این برنامه «توسعه پایدار روستـایی و آموزش روستائیان در زمینه های گوناگون مانند کشاورزی، دامپروری، صنایع دستی، بهداشت، صنعت، حفظ محیط زیست، تحصیل به صنعت، تعاونی های روستایی، مشاغل روستایی از قبیل صنایع دستی  و ...» است .

برنامه به مدت 25 دقیقه و به صورت ضبطی تولید می شود . گوینده با لحنی صمیمی مطالبی بیان می کند و بخش های متنوعی در برنامه پخش می شود که عبارتند از:

- گزارش: درطول هر هفته یک روستا از روستاهای استان خراسان جنوبی معرفی می گردد که گزارشگر برنامه با سفر به آن گزارش هایی از توانمندی های اقتصادی ، فرهنگی و اجتماعی از قبیل مسائل کشاورزی، دامپروری، صنعت، آموزش، تعاونی های روستایی، فعالیت های زنان، صنایع دستی، محیط زیست و ... تهیه می کند.

- کارشناسی : در هربرنامه دو نفر کارشناس به بیان مطالب آموزشی به روستاییان می پردازند.

- گزارش تلفنی دهیاران: در هر برنامه با برقراری ارتباط تلفنی با دهیاران، از وضعیت روستا، حوادث، مراسم و ... آن اطلاع رسانی می شود.

- ارتباط تلفنی با هواشناسی: در هر برنامه کارشناس هواشناسی گزارش آب و هوای استان را اعلام کرده و در همین رابطه توصیه هایی به کشاورزان از قبیل جمع آوری به موقع محصول ، وقوع طوفان ، سیل و ... ارائه می دهد.

- نمایش کوتاه: یک نمایش کوتاه رادیویی که حالت گفتگو بین روستاییان است، در رابطه با یکی از بحث های کارشناسی پخش می شود . موضوعات نمایش آموزنده است و اطلاعات مفیدی به مخاطب ارائه می دهد.

- تلفن و پیامک: به فراخور برنامه از تلفن ها و پیامک های مخاطبان استفاده می شود . ضمناً در صورتی که سوالی از طرف مخاطبان مطرح شود، پاسخ مسئولان نیز پخش می گردد .

- موسیقی: به منظور تلطیف فضای برنامه، موسیقی ( ترجیحا محلی) پخش می گردد.

تعداد 279 برنامه تا پایان سال تولید و پخش خواهد شد که شما هم استانی ها و به ویژه روستائیان عزیز می توانید این برنامه را در ساعت  20:15 روزهای شنبه تا پنجشنبه هر هفته (بجز ایام تعطیل رسمی) از شبکه استانی صدای خراسان جنوبی (خاوران) شنونده باشید .

تاریخ تولید: 1394

تهیه کنندگی برنامه دهکده را " فرشته بهمن زاده " بر عهده دارد .

گوینده "زهره سرچشمه پور" ، گزارشگر " احمد حسینی مقدم" ، نویسنده برنامه و بخش نمایشی " علی رحیمی " است.

بازیگران بخش نمایشی متغیر بوده و عبارتند از : علی رحیمی، علی جعفری جم، مهدی حقگو، فرشته بهمن زاده، باقر بارانی، مسعود حسنی، زهرا کاوسی، سید مرتضی حسینی، فرنود فولادی.جواب‌های شاخه ای نویسنده تاریخ
با سلام خدمت عوامل زحمتکش برنامه دهکده . لطفا از... حاجی زاده ۱۳۹۴/۰۷/۱۳ ۰۷:۱۰
شهرستان بشرویه روستای رقه ازمسجد جامع دیدن... رضا مشفق ۱۳۹۴/۰۷/۱۴ ۲۱:۴۹
سلام. پیشنهاد می کنم در برنامتون به روستاهای... معتمدزاده ۱۳۹۴/۱۰/۱۳ ۱۲:۱۱

معتمدزاده
سلام. پیشنهاد می کنم در برنامتون به روستاهای محرومتر و کم جمعیت تر هم بیاین. شاید با معرفی و پرداخت به اونها زمینه پیگیری مسئولین رو فراهم کنین و مردم کمتر مهاجرت کنن.
0 (0 آرا)
پست شده در ۱۳۹۴/۱۰/۱۳ ۱۲:۱۱
رضا مشفق
شهرستان بشرویه
روستای رقه
ازمسجد جامع دیدن فرمایید
مشکلات روستا:کمبود اب.دکتر
0 (0 آرا)
پست شده در ۱۳۹۴/۰۷/۱۴ ۲۱:۴۹
حاجی زاده
با سلام خدمت عوامل زحمتکش برنامه دهکده . لطفا از وضعیت مدارس روستایی هم گزارش تهیه کنید
0 (0 آرا)
پست شده در ۱۳۹۴/۰۷/۱۳ ۰۷:۱۰