جهش تولید | سه‌شنبه، ۲۹ مهر ۱۳۹۹

دهه فجر، یک پدیده‌ی منحصر به ‌فرد - نمایش محتوای دهه فجر

 

 

دهه فجر، یک پدیده‌ی منحصر به ‌فرد

Loading the player...

 

رهبر معظم انقلاب، حضرت آیت الله خامنه ای (مدظله العالی) دهه فجر را یک پدیده‌ی منحصر به ‌فرد می دانند و در این خصوص چنین می فرمایند:

ایام مبارک دهه ‌ی فجر است. در دهه‌ ی فجر، آنچه که بر این حقیر و امثال این حقیر لازم است، دو تشکر است: اول، شکر الهی. با کمال خشوع، با کمال تواضع، جبهه‌ ی شکر بر درگاه الهی می سائیم که این توفیق را نصیب ملت ایران کرد. (بیانات رهبر معظم انقلاب در خطبه‌های نماز جمعه تهران ۱۴/بهمن/۱۳۹۰).

دهه‌ ی فجر مثل خیلی از چیزهای انقلاب اسلامی و نظام جمهوری اسلامی، یک پدیده‌ی منحصربه‌فرد است در تاریخ شناخته‌ شده‌ی ما. این، شعار نیست؛ این درست عین واقعیت است، .... چرا منحصر به ‌فرد است؟ برای اینکه همه ‌ی انقلاب‌ های دنیا، از وقتی که جریان انقلاب‌ها و حضورهای مردمی در تاریخ ثبت شده است، سالگردهایی داشتند و دارند. اینی که این سالگردها به وسیله‌ی همان عامل و عنصری تجلیل بشود و به یاد مانده بشود که اصل آن حادثه را به وجود آورد، این در تاریخ نظیر ندارد ... .

در انقلاب ما سی سال از انقلاب ما می‌گذرد. هر سال آن کسانی که سالگرد انقلاب را مجسم کردند، برجسته کردند، جشن گرفتند، آحاد مردم بودند.

میلیون‌ها مردم هر سال ۲۲ بهمن در سرتاسر کشور به خیابان‌ها می‌آیند؛ آن ‌ها اعلام می‌کنند عید انقلاب را، سالروز انقلاب را، یادبود انقلاب را. این معنایش چیست؟ این معنایش این است که انقلاب، قائم به ایمان‌های آحاد مردم است. (بیانات رهبر معظم انقلاب در دیدار با اعضای شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی‌ ۲۹/دی/۱۳۸۸).

تشکر دوم، تشکر از ملت ایران است؛ وفاداری کردند... (بیانات رهبر معظم انقلاب در خطبه‌ های نماز جمعه تهران  ۱۴/بهمن/۱۳۹۰).