جهش تولید | پنج‌شنبه، ۷ اسفند ۱۳۹۹

دعوت از مردم برای شرکت در طرح غربالگری بیماری کرونا - نمایش محتوای خبر

 

 

دعوت از مردم برای شرکت در طرح غربالگری بیماری کرونا

دعوت از مردم برای شرکت در طرح غربالگری بیماری کرونابه گزارش خبرگزاری صداوسیمای مرکز خراسان جنوبی، رئیس دانشگاه علوم پزشکی بیرجند در نشست خبری از مردم استان خواست در طرح بسیج ملی غربالگری کرونا که به صورت غیرحضوری انجام می شود شرکت کنند.

دهقانی با اشاره به اینکه این طرح به دو صورت مجازی و حضوری قابل انجام است، افزود: مردم می توانند به صورت مجازی از طریق سامانه salamat.gov.ir و یا به صورت حضوری با مراجعه افراد به مراکز بهداشت در این طرح مشارکت داشته باشند.

وی با بیان اینکه تا امروز اطلاعات حدود 17 درصد خانوارهای استان  معاد 41 هزار و  987 خانوار در طرح غربالگری بیماری کرونا ثبت شده است، گفت: از این تعداد 14 هزار و 715 نفر مشکوک شناخته شدند و مراجعه به پزشک به آنان توصیه شده است، که تا این لحظه نیز از این تعداد تنها 475 نفر به پزشک مراجعه کردند که 316 مورد بدون مشکل و 145 نفر به استراحت در منزل توصیه و 14 مورد دیگر هم مشکوک بودند که به مراکز درمانی ارجاع داده شدند تا مورد ارزیابی نهایی قرار بگیرند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی بیرجند از مردم استان خواست با جدی گرفتن نکات بهداشتی و در خانه ماندن به نابود کردن این ویروس در جامعه کمک کنند.