رونق تولید ملی | جمعه، ۹ اسفند ۱۳۹۸

دعای عرفه - نمایش محتوای صدا

 

 

دعای عرفه

 

تهیه کنند گی وصدابرداری  دعای عرفه    را « مصطفی باقری نژاد  » بر عهده دارند

 

دعای امام حسین در روز عرفه از بی نظیرترین مناجات ها و دعاهایی است که در روز عرفه و در صحرای عرفات (در ۲۰ کیلومتری مکه) توسط امام حسین (ع) و همراهانش در بیرون خیمه‌ها خوانده شد. این دعا از اعمال مهم شیعیان در روز عرفه است که پس از نماز ظهر و عصر تا غروب خوانده می‌شود.

این دعا یکی از طولانی ترین ادعیه شیعیان است و مضامین متعددی در آن بیان شده است . از جمله مضمونش اعتراف به جایگاه خدا و اقرار به جایگاه انسان در هستی، و نیز حمد و سپاس برای نعمتهای فراوان خداوند بر انسان، یادآوری مشکلات و تب و تابهایی که شخص در عمر خویش از بدو آفرینش تا کنون پشت سر نهاده، و کوشش برای جلب رحمت الاهی، و طلب آرامش و عافیت از وی، همچون مهم‌ترین خواستهٔ انسان است.

با توجه به اهمیت و فضایل بسیار دعای عرفه و به منظور بهره مندی عموم مخاطبین از برکات و فیوضات این دعای ارزشمند، شبکه استانی صدای خراسان جنوبی (خاوران) اقدام به تولیدو پخش «ویژه برنامه دعای عرفه» خواهد کرد. این ویژه برنامه به پخش زنده و مستقیم مراسم قرائت دعای عرفه ازمزار شهدای باقریه  شهر ستان بیرجند اختصاص خواهد داشت.

مدت زمان برنامه دعای عرفه  75 دقیقه است و روز سه شنبه 30/5/97 تولید و پخش خواهد شد. شما مخاطب عزیز می توانید در ساعت  14:30 شنونده  این برنامه باشید.

 

 

سال تولید: 1397