جهش تولید | یک‌شنبه، ۴ آبان ۱۳۹۹

دستگیری 718 سوداگر مرگ در خراسان جنوبی - نمایش محتوای خبر

 

 

دستگیری 718 سوداگر مرگ در خراسان جنوبی

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز خراسان جنوبی، دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان امروز در نشست خبری با بیاندستگیری 718 سوداگر مرگ در خراسان جنوبی این مطلب گفت: با تلاش مأموران انتظامی استان از آغاز امسال همچنین 6 تن و 680 کیلوگرم انواع مواد مخدر در خراسان جنوبی کشف شد.

زندی، این آمار را زنگ خطری برای سوداگران مرگ دانست که نشان از برخورد قاطع دستگاه های مربوطه و حمایت های دستگاه های قضایی دراین خصوص است.

وی پلمپ 6 مرکز مصرف مواد مخدر در استان در سال گذشته را نمونه ای از قاطعیت دستگاه های استان برای مبارزه با مواد مخدر عنوان کرد.

دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان همچنین از دو اولویت کاری شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان در خصوص کار فرهنگی دراز مدت برای معتادان متجاهر و جمع آوری  آنان به صورت مقطعی خبر داد و افزود: خوشبختانه در خراسان جنوبی  در حوزه معتادین متجاهر آمار قابل توجهی نداریم .

زندی با اشاره به برنامه جدید ستاد مبارزه با مواد مخدر برای تخصیص اعتبارات گفت: بنا بر اعلام دبیر کل این ستاد، امسال اعتبارات دستگاه های عضو شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر، به صورت استانی پرداخت خواهد شد.

وی گفت:  80 درصد درمان اعتیاد در استان توسط مردم انجام می گیرد که 76 سمن نیزدر خراسان جنوبی در این حوزه فعالند.

زندی همچنین از بهره گیری بیش از 800 بیمار اعتیاد از خدمات بیمه ای در سال گذشته خبر داد و افزود: تعداد فوت شدگان ناشی از مواد مخدر در سال گذشته در استان 6 نفر بود که نسبت به سال 96،  62 درصد کاهش یافت.

وی خراسان جنوبی را جزو سه استان برتر کشور در زمینه درمان کودکان معتاد دانست و گفت: بیش از 80 مرکز درمان اعتیاد در استان فعالیت دارد.

برگزاری کنگره شهدای حوزه مبارزه با مواد مخدر استان، تبیین دستاورد های 40 ساله انقلاب در حوزه مبارزه با مواد مخدر، برگزاری همایش، سخنرانی استاندار و فرمانداران پیش از خطبه های نماز جمعه در سراسر استان از برنامه های شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر در سالروز جهانی مبارزه با مواد مخدر ، 26 ژوئن، 5 تیر ماه اعلام شد.