جهش تولید | شنبه، ۹ اسفند ۱۳۹۹

دستگیری عامل کلاهبرداری زمین در خراسان جنوبی - نمایش محتوای خبر

 

 

دستگیری عامل کلاهبرداری زمین در خراسان جنوبی

کلاهبردار فروش زمین های مزروعی در  خراسان جنوبی دستگير شد.

رئيس پليس آگاهي فرماندهي انتظامي خراسان جنوبی گفت: این کلاهبردار بخش زيادي از زمين هايمزروعی يکي از اقوامش را با وکالت نامه هاي جعلي به فروش رسانده بود.

سرهنگ عرب زاده با بيان اين که متهم 43 ساله به فروش زمين ها با کاربري مزروعي اقدام کرده است، افزود: پس از اين که يکي از خريداران پس از گذشت چند سال برای تغيير کاربري زمين اقدام می کند با صاحب زمين روبه رو می شود که با طرح شکايت عليه متهم، بررسي پرونده در پليس آگاهی آغاز می شود.

وي گفت: کارآگاهان در بررسي اين پرونده دريافتند فروشنده زمين، يکي از اقوام نزديک صاحب اصلي زمين هاست که با طرح دوستي در يکي از دفترخانه ها و جلب اعتماد سردفتر، زمينها را به فروش رسانده است.

رئيس پليس آگاهي فرماندهي انتظامي خراسان جنوبی افزود: متهم 43 ساله و سابقه دار اين پرونده آن قدر در کار خود حرفه اي بوده که تمام معامله ها را رسمي انجام داده است.

سرهنگ عرب زاده گفت: همچنين تحقيقات پليس نشان داد که متهم هنگام فروش زمين ها براي امضاي قولنامه از امضا و اثر انگشت خود و ديگران استفاده کرده است.

وي افزود: متهم که دارای 12 فقره سابقه کيفري است در بازجویی ها به فروش زمين در 5 وکالت نامه به اين شيوه اعتراف کرد.

سرهنگ عرب زاده به دفاتر اسناد توصیه کرد به هر فردي اطمينان نکنند و هنگام تحويل اسنادي مانند وکالت نامه هويت طرفين را احراز کنند.