سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | سه‌شنبه، ۱ تیر ۱۴۰۰

دستگیری شکارچی غیر مجاز سابقه‌دار در طبس - نمایش محتوای خبر

 

 

دستگیری شکارچی غیر مجاز سابقه‌دار در طبس

رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان طبس گفت: پس از انجام گشت و نظارت‌های مداوم در زیستگاه‌های بخش دستگردان طبس، مأمورین اجرایی یگان حفاظت محیط زیست شهرستان طبس پس عملیات شناسایی، خودرو یکی از متهمین را تحت نظر قرار داده و پس از انجام هماهنگی های لازم، خودروی این متهم متوقف شده و از داخل آن اجزای متعلق به شکار غیر مجاز یک رأس کل وحشی کشف و ضبط شد.

حاتمی افزود: متهم دستگیر شده پس از کشف آثار جرم، یک نفر دیگر از متهمین پرونده را که گوشت‌ها را از وی تحویل گرفته است، معرفی کرد.

وی گفت: متهم دیگر  نیز پس از دستگیری به مشارکت در شکار غیر مجاز یک رأس کل وحشی با همکاری یک نفر متهم سابقه‌دار دیگر اعتراف کرد.

رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان طبس افزود: مأموران محیط زیست طبس با همکاری مأموران انتظامی پس از اخذ مجوز قضایی از محل منزل متهم سوم که سوابق متعدد محکومیت به انجام شکار غیر مجاز و حمل سلاح غیر مجاز را دارند بازرسی کردند.

حاتمی گفت: در بازرسی از منزل این متهم یک قبضه سلاح شکاری ساچمه‌زنی غیر مجاز، چهار عدد فشنگ ساچمه‌زنی، مقداری ساچمه، دو دستگاه دوربین چمشی و دو عدد شاخ متعلق به شکار غیر مجاز یک رأس قوچ وحشی کشف و ضبط شد.

وی افزود: متهمان شناسایی شده پس از تشکیل پرونده و رسیدگی به اتهامات وارده به حکم مقامات قضایی به پرداخت 500 میلیون ریال جزای نقدی محکوم شدند.

متهمین علاوه بر پرداخت ضرر و زیان وارده به محیط زیست، در دادگاه به جرم شکار غیرمجاز جانوران وحشی، محاکمه شده و بر اساس ماده ۱۲ قانون شکار و صید به حبس از سه ماه تا سه سال و یا بر اساس تصویب نامه جدید هیأت وزیران به جزای نقدی از سی میلیون ریال تا پنجاه میلیون ریال محکوم می شوند.