جهش تولید | دوشنبه، ۵ آبان ۱۳۹۹

دستگیری دو نفر متخلف در منطقه حفاظت شده درمیان - نمایش محتوای خبر

 

 

دستگیری دو نفر متخلف در منطقه حفاظت شده درمیان

alt

سرپرست نمایندگی حفاظت محیط زیست شهرستان درمیان  از دستگیری 2 نفر متخلف در خصوص تعلیف و چرای غیر مجاز دام خبر داد و گفت: مأموران یگان حفاظت محیط زیست خراسان جنوبی در حوزه شهرستان درمیان ، دو نفرمتخلف را که اقدام به چرای دام خود بصورت غیر مجاز در منطقه حفاظت شده درمیان نموده بودند دستگیر کردند  . دادی افزود: پرونده افراد خاطی جهت سیر مراحل قانونی به مراجع قضایی شهرستان تقدیم شد .

مدیرکل محیط زیست خراسان جنوبی نیز با بیان اینکه چرای بی رویه باعث از بین رفتن مراتع و پوشش گیاهی در منطقه می شود گفت : متاسفانه برخی افراد بدون داشتن مجوزهای لازم از منابع طبیعی اقدام به چرای غیرمجاز دام در مراتع استان می کنند که این امر سبب فقر گیاهی مرتع می شود و افراد خاطی تحت پیگرد قانونی قرار می گیرند .

صالحی از صادر شدن پروانه چرای دام توسط منابع طبیعی برای افرادیکه شرایط لازم را دارند خبر داد و افزود : مراتع طبیعی استان ظرفیت خاصی را برای چرای گوسفندان دارند که این ظرفیت در صورتیکه بیش از اندازه شود مشکلات مضاعفی را برای مراتع استان ایجاد می کندکه مهمترین آن فقیرشدن  پوشش گیاهی در مراتع که منجر به تولید ریزگردها در استان  شده ، می باشدکه باید این مسائل مورد توجه قرار بگیرد.

منبع: معاونت اطلاعات و اخبار مرکز خراسان جنوبی