جهش تولید | شنبه، ۴ بهمن ۱۳۹۹

دستکش، بیشترین کشفیات اقلام بهداشتی در خراسان جنوبی - نمایش محتوای خبر

 

 

دستکش، بیشترین کشفیات اقلام بهداشتی در خراسان جنوبی

به گزارش خبرگزاری صداوسیمای مرکز خراسان جنوبی ، مدیر کل تعزیرات حکومتی استان گفت: از شروع اجرای طرح ویژه نظارت بر دستکش، بیشترین کشفیات اقلام بهداشتی در خراسان جنوبیعرضه اقلام بهداشتی مربوط به مقابله با کرونا که پنجم اسفند پارسال شروع شد تاکنون در خراسان جنوبی، ۲۶ پرونده تخلف شامل اختفا ، احتکار و گران فروشی ملزومات بهداشتی ، تشکیل و برای رسیدگی به شعب تعزیرات حکومتی استان ارسال شد.
اشرفی افزود: از مجموع این پرونده‌ها تاکنون به ۱۲ پرونده رسیدگی و برای آن‌ها رأی صادر شده است.
وی با بیان اینکه متهمان ۲ پرونده ، تبرئه و ۱۰ مورد نیز محکوم شدند گفت: متخلفان این پرونده‌ها به پرداخت ۸۲ میلیون ریال جزای نقدی محکوم شدند و علاوه بر این ، تمامی اقلام کشف شده برای توزیع بین مراکز درمانی در اختیار دانشگاه علوم پزشکی بیرجند قرار گرفت.
مدیر کل تعزیرات حکومتی خراسان جنوبی افزود: بازرسی از واحد‌های تولیدی و توزیعی از جمله داروخانه‌ها و واحد‌های توزیع‌کننده اقلام بهداشتی کماکان در استان ادامه دارد.
اشرفی با اشاره به اجرای طرح فاصله‌گذاری اجتماعی هوشمند اشاره کرد و گفت:  با شروع این طرح ، فعالیت گشت‌های مشترک نظارتی در خصوص فعالیت اصناف و سایر مراکز افزایش یافته است.
وی گفت: بیشترین نظارت‌ها درخصوص اصنافی است که فعالیت خود را آغاز کرده‌اند و تعزیرات حکومتی بیشتر جنبه ارشادی و پیشگیرانه دارد چرا که آغاز به کار اصناف مشروط به ثبت‌نام، اخذ تعهد و رعایت پروتکل‌های بهداشتی است.