جهش تولید | جمعه، ۳ بهمن ۱۳۹۹

دستور توقف احکام قضایی برای کارخانه شمش منیزیم فردوس - نمایش محتوای خبر

 

 

دستور توقف احکام قضایی برای کارخانه شمش منیزیم فردوس

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز خراسان جنوبی، حجت الاسلام حمیدی در بازدید از این کارخانه با ابراز خرسندی از وجود دستور توقف احکام قضایی برای کارخانه شمش منیزیم فردوساین واحد صنعتی مهم و استراتژیک در خراسان جنوبی گفت: چنانچه کارخانه شمش منیزیم به ظرفیت واقعی خود برسد نه تنها برای استان بلکه در کشور باعث افتخار است.
وی از رسیدگی و رفع مشکلات این کارخانه،‌ هفته آینده در ستاد پیگیری اجرای سیاست های اقتصاد مقاومتی در قوه قضاییه خبر داد و افزود: در این ستاد با دعوت از مدیران شهرستان،‌ مدیران کل و متولیان مربوطه تلاش می شود از همه ظرفیت ها برای سرپا نگهداشتن این واحد تولیدی استفاده کنیم.

مدیرکل دادگستری خراسان جنوبی همچنین گفت: احکام قضایی علیه این کارخانه درارتباط با بانک ها و شرکت های خدمات رسان آب،‌ برق و گاز تا هفته آینده و پس از برگزاری جلسه ستاد نباید اجرایی نشود و پس از آن نیز با هماهنگی با مرکز استان اجرا خواهد شد.

حجت الاسلام حمیدی تاکید کرد مطالبات کارگری واحدهای صنعتی باید در اولویت باشد.

مدیرعامل کارخانه شمش منیزیم فردوس نیز با بیان اینکه این واحد تولیدی در حال حاضر با ٢٠ درصد ظرفیت خود فعالیت می کند گفت: هم اکنون ١١٠ نفر در سه شیفت کاری در این واحد تولیدی مشغول به فعالیت هستند که ماحصل تلاش آنان تولید روزانه ٤ تن شمش منیزیم است.
فرامرز کافی ‌راهبرد این کارخانه را صادرات دانست و اظهارامیدورای کرد در کمتر از یکسال آینده با رونق تولید، محصول این کارخانه راهی بازارهای داخلی و خارجی شود.
وی ‌با اشاره به اینکه میزان نقدینگی حاصل از تولید این کارخانه به حدی است که کارخانه را سرپا نگه دارد، خواستار تقسیط بدهی های ٦٠ ماهه مالیاتی این واحد نیز شد.
علیمردانی رئیس دادگستری فردوس نیز حمایت از تولید و حل مشکلات واحدهای تولیدی را از ‌اولویت های دستگاه قضا دانست و گفت: ‌دادگستری نهایت همکاری برای تقسیط بدهی ‌و حمایت از این کارخانه را خواهد داشت.
کارخانه شمش منیزم فردوس تنها کارخانه شمش منیزیم خاورمیانه است که سال 93 به بهره برداری رسید اما به دلیل مشکلاتی از جمله کمبود نقدینگی، داشتن معوقات بانکی، بدهی و مطالبات دستگاههای مختلف، مدتی تعطیل و غیر فعال شد که از آغاز امسال با تأمین نقدینگی از محل پیش فروش محصول، دوباره فعال شد.