جهش تولید | چهارشنبه، ۳۰ مهر ۱۳۹۹

در نظر گرفتن حق بیتوته و سختی کار برای معلمان عشایر - نمایش محتوای خبر

 

 

در نظر گرفتن حق بیتوته و سختی کار برای معلمان عشایر

حق بیتوته و سختی کار برای معلمان عشایر در نظر گرفته می شود .

یزدان پناه ، مدیر کل آموزش و پرورش عشایری کشور در مراسم تجلیل از برگزیدگان  آموزش و پرورش عشایر خراسان جنوبی گفت: اساسنامه آموزش و پرورش عشایر به شورایعالی آموزش و پرورش کشور رفته و با تایید رییس جمهور از مهر 94 اجرایی می شود .

یزدان پناه افزود: در نظر گرفتن حق بیتوته و سختی کار برای معلمان عشایر و هزینه ایاب و ذهاب برای دانش آموزان عشایر و ردیف مستقل اعتباری برای مدارس عشایری از مفاد این اساسنامه است که اجرایی شدن آن تاثیر زیادی در رفع بیسوادی در نقاط دور افتاده کشور خواهد داشت.

مدیر کل آموزش و پرورش عشایری کشور گفت: اعتبارات سال تحصیلی 94 – 95 در حوزه کیفیت بخشی آموزشی و پرورشی برای عشایر بیش از یک میلیارد تومان پیش بینی شده است.

مدیر کل آموزش و پرورش خراسان جنوبی هم با اشاره به وجود 411 دانش آموز عشایری بازمانده از تحصیل در استان گفت : بسیاری از این افراد به دلیل نداشتن توان مالی و ایاب و ذهاب برای ادامه تحصیل مشکل داشته اند که باید شرایط تحصیل برای آنان فراهم شود.

لامعی از راه اندازی دبیرستان شبانه روزی دخترانه عشایر برای سال تحصیلی جدید  و اختصاص 100 میلیون تومان برای هوشمند سازی مدارس عشایری استان خبر داد.

در خراسان جنوبی10 هزار دانش آموز عشایر در 656 کلاس مشغول تحصیلند.

منبع : معاونت اطلاعات و اخبار مرکز خراسان جنوبی

بزرگداشت مقام معلم , معلم عشایری , حق بیتوته , سختی کار معلم عشایری