جهش تولید | پنج‌شنبه، ۲ بهمن ۱۳۹۹

در روز بیش از 45 دقیقه چرت نزنید - نمایش محتوای خبر

 

 

در روز بیش از 45 دقیقه چرت نزنید

چرت بیش از یک ساعت در روز ابتلا به بیماری دیابت را افزایش می دهد.

عباس دهقانی، متخصص غدد گفت: چرت 45 دقیقه ای در روز برای رفع خستگی های فکری و روحی و رسیدن به آرامش افراد نیاز است اما کمتر از 30 دقیقه باعث کاهش قند خون در افراد می شود.  

دهقانی با اشاره به اختلال خواب بیان کرد: اختلال خواب باعث بروز بیماری ها همچون قلبی، مغزی، عصبی، روحی و روانی، فشار خون و دیابت در افراد می شود که فعالیت های مغز را کاهش می دهد.

وی افزود: چرت بیش از 45 دقیقه در روز با افزایش قند خون، سستی و کسلی، نقص در سیستم ایمنی بدن و در نهایت بروز بیماری دیابت را به همراه دارد.

این متخصص غدد درباره بروز بیماری دیابت، اظهار داشت: برای جذب انرژی مورد نیاز از مواد غذایی باید بدن انسولین کافی و موثر را دریافت کند در غیر اینصورت فرد دچار بیماری دیابت می شود.

دهقانی در ادامه اذعان داشت: گلوکز قندیست که در زمان خوردن غذا آزاد و به انرژی مورد استفاده عضلات تبدیل می شود، در بیماری دیابت بدن قابلیت خود را برای استفاده آن از دست می دهد

وی درباره عوامل این بیماری عنوان کرد: عواملی همچون وراثت، ژنتیك و مصرف نادرست مواد غذایی و استفاده بیش از حد از نمک و شکر در بروز بیماری دیابت مؤثر است.

این متخصص غدد درباره علائم ایجاد بیماری دیابت اذعان داشت: بیماری دیابت به صورت ناگهانی آغاز می شود و ممکن است بدون اطلاع چندین سال به این بیماری مبتلا بوده و با ایجاد علائمی همچون گرسنگی شدید و دائم، افزایش عطش و تكرر ادرار، كاهش وزن ناگهانی، تاری دید و احساس کسلی جهت جلوگیری از بروز این بیماری به پزشک مراجعه کنید.

منبع: وب سایت باشگاه خبرنگاران جوان صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران