سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | یک‌شنبه، ۲۹ فروردین ۱۴۰۰

در تدارک انتخاباتی متناسب با شرایط کرونایی هستیم - نمایش محتوای خبر

 

 

در تدارک انتخاباتی متناسب با شرایط کرونایی هستیم

معاون وزیر کشور:

به گزارش خبرگزاری صداوسیما مرکز خراسان جنوبی، معاون سیاسی وزیر کشور در نشست شورای اداری استان با اشاره به در پیش بودن ۴ انتخابات شامل سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهور، شورا‌ها و دو میان دوره‌ای مجلس شورای اسلامی و مجلس خبرگان در کشور گفت: وزارت کشور در حال فراهم کردن تمام تمهیدات لازم برای برگزاری انتخاباتی سالم و ایمن است.


عرف با بیان اینکه هم اکنون در تدارک انتخابات میان دوره‌ای مجلس هستیم و از اسفند تقویم انتخابات ریاست جمهوری و همچنین شورا‌ها و میان دوره‌ای خبرگان شروع می‌شود افزود: مهمترین مسئله در این دوره وجود شرایط کرونایی و رعایت پروتکل‌های بهداشتی است.


معاون سیاسی وزیر کشور با تاکید بر بهره گیری از تجارب سایر کشور‌ها در برگزاری انتخابات گفت: تلاش می‌کنیم از تجربیات انتخابات پارلمانی کره جنوبی، همه پرسی روسیه و حتی انتخابات ریاست جمهوری امریکا برای برگزاری ۴ انتخابات در پیش، استفاده کنیم تا مردم با خیال راحت در انتخابات شرکت کنند.


عرف افزود: زمان برگزاری انتخابات و نوع اجرای آن و پروتکل‌های بهداشتی از جمله موارد مهمی است که با شورای نگهبان در حال بررسی آنها هستیم.


وی با تایید احتمال الکترونیکی برگزار شدن انتخابات در کشور گفت: در این خصوص این هفته جلسه‌ای با شورای نگهبان برگزار می‌کنیم تا مباحث فنی این رویدا‌های مهم را دنبال کنیم.