جهش تولید | دوشنبه، ۶ بهمن ۱۳۹۹

درمان افسردگی - نمایش محتوای تولیدات ویژه

 

 

درمان افسردگی

Loading the player...

 

افسردگی مانند بسیاری از اختلالات دیگر قابل درمان است، فقط کافیست راه های مبارزه با آن را بدانید و به آن عمل کنید که عبارتند از :

- رفتارهای خود را تغییر دهید ، وقتی افسرده هستیم انجام کارهای روزمره برای ما طاقت فرسا است با این حال سازماندهی و برنامه ریزی برای آنها به روشی که بتوان آنها را گام به گام به مرحله اجرا درآورد بسیار مفید خواهد بود .

- مشکلات را به اجزای کوچکتر تبدیل کنید ، فرض کنید مجبورید به خرید بروید سعی کنید قبل از شروع به خرید به تمام چیزهایی که می خواهید بخرید فکر نکنید ، در مقابل اولین کاری که باید بکنید این است که سری به آشپزخانه بزنید و فهرستی از اقلام مورد نیاز را تهیه کنید. وقتی این کار را انجام دادید می توانید با کمک آن در فروشگاه هر چه را که نوشته اید به راحتی تهیه کنید.

- برای فعالیت های مثبت و ساده ای که باعث خوشحالی شما می شود برنامه ریزی کنید، زندگی برای بعضی از افراد خسته کننده و تکراری شده است. طوری برنامه ریزی کنید که بیشتر بیرون بروید و تماس و معاشرت بیشتری با دیگران داشته باشید . افزایش فعالیت جسمانی در این زمینه می تواند کمک کننده باشد .

- افکار منفی را منحرف کنید و برای خود فضای شخصی ایجاد کنید.

- با اختلالات خواب مدارا کنید ، خواب نیز همانند رفتارهای دیگر نیاز به تنظیم و اداره کردن دارد . خوردن یک لیوان شیر قبل از رفتن به رختخواب می تواند در نحوه خواب شما موثر و مفید باشد. مطمئن شوید که رختخوابتان راحت است و هوا در اتاق جریان دارد.

- با بدن خود با مدارا و احترام رفتار کنید ، به جسم خود یاد بدهید چگونه آرام باشد و آن را تمرین دهید و خوب به تغذیه جسم خود بپردازید. گاهی افسردگی ناشی از برخی شرایط جسمانی است.

- نکته دیگری که مهم است مصرف داروهای تجویزی ضد افسردگی توسط پزشک است ، بسیاری از مردم نگرانند که مبادا به داروهای ضدافسردگی وابستگی پیدا کنند. ولی بهتر است بدانید این داروها اعتیاد آور نیستند، عوارض جانبی و ناراحت کننده استفاده از این داروها به واسطه اثرات سودمندی که ممکن است بر خلق و خوی شما بر جا بگذارد، متعادل و خنثی می شود. البته به یاد داشته باشید که فقط باید توسط پزشک تجویز شود .

- رژیم غذایی سالمی داشته باشید و ورزش کنید، شواهد زیادی وجود دارند که نشان می دهند ورزش می تواند برای درمان افسردگی های خفیف تا متوسط بسیار سودمند باشند زیرا باعث افزایش تولید برخی مواد شیمایی در مغز می شوند.