رونق تولید ملی | سه‌شنبه، ۲۵ تیر ۱۳۹۸

درماتم مولا - نمایش محتوای صدا

 

 

درماتم مولا

 

تهیه کنند گی   درماتم مولا    را « معصومه اسماعیل زاده   » بر عهده دارند و افراد ذیل نیز در تولید این برنامه او را همراهی می کنند:

گوینده : الهام نیک بین وحمید صفی زاده

نویسنده  : فاطمه حسینی فر

گزارشگر : سیدمهدی ابراهیمی

 

كسي كه علي (ع) را بشناسد، تقواي او را بشناسد، سوز و گداز عارفانه او را، ناله هاي نيمه شبهايش را و ساده زيستي و كار و تلاش همه جانبه اش را بداند، محال است به خلاف فرمان او كه هميشه امر به تقوي و درستي مي كرد عمل كند

ایـن ویـژه برنامـه در سالروز شهادت حضرت علی (ع) به موضوع "شخصیت حضرت علی (ع) و سیره و سبک زندگانی آن حضرت" می پردازد. برنامه دارای یک گوینده آقا و یک گوینده خانم است که بر اساس متن برنامه و بداهه گویی، در فضایی معنـوی با محوریت شهادت حضرت علی (ع) به اجرای برنامه می پردازند.

دیگر بخش های برنامه به شرح ذیل است:

- آرم برنامه: با بهره­گیری از موسیقی مذهبی تولید می شود.

- ارتباط با گزارشگران شهرستانها: به منظور اطلاع رسانی از مراسم شب های قدر و شهادت حضرت علی (ع) در شهرستان های مختلف استان، با برخی از گزارشگران شهرستانها ارتباط تلفنی برقرار خواهد شد.

- کارشناس مذهبی: یک کارشناس مذهبی با حضور در برنامه به موضوع "شخصیت حضرت علی (ع) و سیره و زندگانی آن حضرت، فضایل شب های قدر و اعمال مذهبی ویژه این شب ها" می پردازد.

- گزارش: گزارشگر برنامه با حضور در بین مردم به انعکاس مراسم عزاداری در مساجد مختلف استان می­پردازد.

- نمایش کوتاه : دو نمایش کوتاه رادیویی، هر یک به مدت 6 دقیقه در برنامه پخش خواهد شد. (این نمایش ها، از نمایش های کوتاه تولیدی مرکز در سال جاری است).

- ارتباط با مدیرکل تبلیغات اسلامی: به منظور اطلاع رسانی از مراسم استانی ویژه سالروز شهادت امام علی (ع)، با مدیرکل محترم تبلیغات اسلامی استان ارتباط تلفنی برقرار خواهد شد.

- ارتباط با شهرهای مذهبی : با گزارشگران شهرهای مذهبی (همچون مشهد، قم و شیراز) ارتباط تلفنی برقرار شده و از حال و هوای این اماکن مذهبی در سالروز شهادت امام علی (ع) اطلاع رسانی می­شود.

- مداحی، آواهای مذهبی و نوحه  خوانی: به منظور ایجاد فضای معنوی، در فواصل برنامه از مداحی، آواهای مذهبی و نوحه خوانی استفاده خواهد شد.

- ارتباط با آستان امامزاده حسین بن موسی الکاظم (ع) شهرستان طبس: با معاون محترم فرهنگی آستان امامزاده حسین بن موسی الکاظم (ع) شهرستان طبس ارتباط تلفنی برقرار شده و از مراسم مذهبی این مکان اطلاع رسانی می گردد.

- پخش تلفن ها و پیامک های مخاطبان در فواصل برنامه.

- پخش موسیقی با کلام و بی کلام متناسب با فضای برنامه.

- باکس کلام رهبری و روضه خوانی ایشان در مورد شهادت حضرت علی (ع).

مدت زمان برنامه درماتم مولا 120 دقیقه است و روز چهارشنبه (16/3/97) تولید و پخش خواهد شد. شما مخاطب عزیز می توانید در ساعت 10:00صبح  شنونده  این برنامه باشید.

سال تولید: 1397