رونق تولید ملی | پنج‌شنبه، ۲۵ مهر ۱۳۹۸

دانش آموزان و دانشجویان مراقب قرص های شب امتحان باشند - نمایش محتوای خبر

 

 

دانش آموزان و دانشجویان مراقب قرص های شب امتحان باشند

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز خراسان جنوبی، سرهنگ محمدپور گفت: امروزه افراد سود‌جو و فرصت‌ طلب از قابلیت‌هایدانش آموزان و دانشجویان مراقب قرص های شب امتحان باشند فضای ‌مجازی استفاده کرده اند و برای کسب د‌رآمد، اقدام به راه‌اندازی سایت ‌ها و وبگاه ‌هایی در خصوص فروش‌ داروی شب امتحان به منظور افزایش تمرکز، در فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی می‌ کنند.

وی افزود: براساس آمار موجود اغلب این سایت‌ها اقدام به کلاهبرداری از خریداران کرده و داروی بدون مجوز، تاریخ گذشته و غیرقانونی را عرضه می‌ کنند.

سرهنگ محمد پور  گفت: مدیران سایت‌ هایی که اقدام به تبلیغ، خرید و فروش این چنین داروهایی در فضای مجازی می‌کنند، توجه کنند که این اقدام از منظر قانون جرم بوده و پلیس با این افراد برخورد قانونی خواهد کرد.

وی با اشاره به اینکه تبلیغات داروهای تقلبی توسط مجرمان سایبری ممکن است به گونه‌ای باشد که کاربر پس از تایید خرید به درگاه بانکی جعلی (فیشینگ) هدایت شود، تأکید کرد: با این کار مجرمان تمامی اطلاعات حساب بانکی افراد را بدست می آورند و در فرصتی مناسب اقدام به خالی کردن حساب افراد می کنند.

سرهنگ محمد پور از شهروندان خواست: هشدار‌های پلیس فتا را جدی بگیرند و در صورت اطلاع از هرگونه فعالیت مجرمانه در فضای ‌مجازی یا پیام‌رسان‌ های‌‌ موبایلی موضوع را از طریق نشانی پلیس‌فتا به آدرس www.cyberpolice.ir بخش ارتباطات مردمی گزارش کنند.