رونق تولید ملی | شنبه، ۲۷ مهر ۱۳۹۸

دانشگاه ها موجب ارتقاي فرهنگ عمومي جامعه خواهند شد - نمایش محتوای خبر

 

 

دانشگاه ها موجب ارتقاي فرهنگ عمومي جامعه خواهند شد

استاندار كه در ديدار انجمن اسلامي مدرسين دانشگاه هاي استان سخن مي گفت، با بيان اين مطلب افزود: دانشگاه ها از اهميت بسيار بالايي برخوردارند و اساتيد و دانشجويان نيز جايگاه ويژه اي در جامعه دارند.

به گزارش اداره كل روابط عمومي استانداري خراسان جنوبي ، وجه ا... خدمتگزار ، با بيان اينكه مسئولين بايد زمينه اي فراهم كنند تا دانشجويان بتوانند در كمال آرامش به تحصيل علم بپردازند، گفت: دانشگاه ها موجب ارتقاي سطح فرهنگ عمومي جامعه خواهد شد.

وي ايجاد اشتغال را از ديگر بركات وجود دانشگاه ها دانست و افزود: وجود يك قشر فرهيخته كه مي تواند درزمينه هاي مختلف به كمك جامعه آمده و اقشار مختلف را ياري دهد از ديگر آثار مثبت وجود دانشگاه ها است.

وي با بيان اينكه دانشگاه ها به عنوان يك بازوي اجرايي مي توانند مسئولين را ياري رسانند، گفت:در مباحث فني، تخصصي ،آموزشي و... نيز دانشگاه ها مي توانند با انجام كارهاي پژوهشي و علمي به توسعه متوازن استان و شهرستان ها كمك كنند.

وي با اشاره به اينكه مديران و مسئولين زمان كمتري براي براي انجام مطالعه ،تحقيق و برنامه ريزي دارند ،گفت:دانشگاه بيرجند يكي از دانشگاه هاي خوشنام كشور است كه مي تواند با انجام كارهاي مطالعاتي و علمي در راستاي تحقق اهداف دولت برنامه ريزي ها و اقدامات جدي صورت دهد.

وي به بودجه پژوهشي دستگاه هاي اجرايي استان اشاره كرد و ادامه داد:دانشگاه ها بهترين و قانوني ترين راه براي انجام كارهاي پژوهشي هستند كه دستگاه هاي اجرايي بايد از بودجه در اختيار ، در بخش پژوهشي آن را با همكاري دانشگاه ها به نحو بهينه هزينه كنند.

وي استفاده از تمام توان و ظرفيت استان را يكي از مهمترين راه هاي برون رفت از مشكلات و رسيدن به توسعه دانست و يادآورشد:همه مشكلات با صرف اعتبار و پول مرتفع نمي شود بلكه مي بايست ظرفيت هاي موجود را شناخت و از آنها بهترين بهره برداري را در جهت رسيدن به توسعه پايدار انجام داد.

اين گزارش حاكيست، در اين جلسه هر يك از اعضاي انجمن اسلامي مدرسين دانشگاه هاي استان به ارائه نقطه نظرات، ديدگاه ها و نظرات خود در بخش ها و زمينه هاي مختلف پرداختند

منبع: معاونت اطلاعات و اخبار مرکزخراسان جنوبی