سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | چهارشنبه، ۲ تیر ۱۴۰۰

دانشگاه بیرجند پذیرای 3 هزار دانشجوی جدیدالورود - نمایش محتوای خبر

 

 

دانشگاه بیرجند پذیرای 3 هزار دانشجوی جدیدالورود

alt

رئیس دانشگاه بیرجند امروز در نشست خبری از پذیرش سه هزار و 477 دانشجوی جدیدالورود در سال تحصیلی جدید در این دانشگاه خبر داد.

میری محور توسعه استان را توسعه آموزش عالی دانست و افزود: در این زمینه دانشگاه بیرجند از حوژه اموزشی به پژوهش محوری تغییر رویکرد داده است.

وی به اجرای طرح آمایش به منظور برنامه ریزی برای توسعه در دانشگاه اشاره کرد و افزود: براساس اجرای این طرح رشته های مورد نیاز منطقه و استان نیازسنجی شده و بر ایسن اساس دانتشجو پذیرفته می شود.

وی با اشاره به اینکه این دانشگاه در حوزه پژوهشی نیز وارد عمل شده است، افزود: سال گذشته 50 طرح پژوهشی از دستگاه های اجرایی مختلف در اختیار دانشگاه قرار گرفته است.

میری با بیان اینکه پذیرفته شدگان جدیدالورد دانشگاه 51 درصد خانم ها و 49 درصد آقایان پذیرفته شده اند، افزود: دانشجویان در 31 کد رشته دکتری، 37 کد رشته ارشد و 124 کدرشته کارشناسی و کاردانی مشغول به تحصیل خواهند شد.

پذیرش 78 دانشجوی تحصیلات تکمیلی از طریق استعدادهای درخشان / سرانه استاد به دانشجو در دانشگاه بیرجند ی1 به 26 نفر/اخذ مجوز مرکز گیاهان ویژه در دانشگاه بیرجند

 

رئیس دانشگاه بیرجند از پذیرش دانشجویان از طریق آئین نامه استعدادهای درخشان در این دانشگاه خبر داد و گفت: امسال 67 دانشجو در مقطع کارشناسی به کارشناسی ارشد و  11 نفر در رشته دکتری از طریق  آئین نامه استعدادهای درخشان بدون آزمون در این دانشگاه پذیرفته شدند.

میری از وجود 312 عضو هیئت علمی در این دانشگاه خبر داد و گفت: سرانه استاد به دانشجو در این دانشگاه یک به 26 است که تلاش می شود از یه به 18 دانشجو برسد.

وی افزود: مجوز استخدام 47 نفر برای سال جاری و 37 نفر برای بورسیه اخذ شده است.

وی تعداد دانشجویان این دانشگاه را 13 هزار نفر برشمرد و بیان کرد: این دانشجویان در 17 دانشکده دانشگاه بیرجند مشغول به تحصیل هستند.

وی از اخذ مجوز مرکز گیاهان ویژه در دانشگاه بیرجند برای نخستین بار خبر داد و گفت: در این مرکز از محصولاتی منحصر به فردی از جمله زرشک، زعفران و عناب مطالعات پژوهشی انجام خواهد شد.

میری از وجود گروه های پژوهشی علوم زمین، لوله، مطالعات جوانان، افغانستان شناسی، زعفران و پژوهشکده قنوات و گیاهان ویژه در این دانشگاه خبر داد.

منبع: معاونت اطلاعات واخبار مرکز خراسان جنوبی