سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | یک‌شنبه، ۲۳ خرداد ۱۴۰۰

دانشجویان با بصیرت و تمام توان خود برای پیشرفت کشور گام بردارند - نمایش محتوای خبر

 

 

دانشجویان با بصیرت و تمام توان خود برای پیشرفت کشور گام بردارند

حجت الاسلام تابعی ، امام جمعه موقت بیرجند در خطبه های نماز جمعه با گرامیداشت 16 آذر ماه روز دانشجو و با اشاره به اینکه دانشجویان باید در مسیر پیشرفت و توسعه ، آرمان خواه باشند ؛ گفت : سخنان رهبر معظم انقلاب باید به عنوان راهنما سرلوحه فعالیت دانشجویان قرا گیرد.

حجت الاسلام تابعی ، امام جمعه موقت بیرجند در خطبه های نماز جمعه  با گرامیداشت 16 آذر ماه روز دانشجو و با اشاره به اینکه دانشجویان باید در مسیر پیشرفت و توسعه ، آرمان خواه باشند ؛ گفت : سخنان رهبر معظم انقلاب باید به عنوان راهنما سرلوحه فعالیت دانشجویان قرا گیرد.

حجت الاسلام تابعی همچنین به 19 آذر ماه روز جهانی حقوق بشر و تصویب اعلامیه حقوق بشر در سازمان ملل متحد در سال 1948 اشاره کرد و گفت : امروزه حقوق بشر در کشورهای اروپایی و آمریکا نادیده گرفته می شود و در این حالیست که این کشورها خود دم از حقوق بشر می زنند.

خطیب موقت نماز جمعه بیرجند در بخش دیگری از سخنانش با بیان اینکه باید رویکرد اقتصاد مقاومتی با تکیه بر توانمندی های داخلی باشد افزود : مدیران با اجرایی کردن اقتصاد مقاومتی باید زمینه ساز پیشرفت کشور باشند.

حجت الاسلام تابعی از روند ساخت منطقه ویژه اقتصادی استان انتقاد کرد و گفت: راه اندازی این منطقه که سال85 به تصویب رسیده هنوز پیشرفتی نداشته که مسئولان مربوطه باید با تامین زیر ساخت ها  از این فرصت طلایی برای توسعه منطقه استفاد ه کنند.

معرفی رژیم بعث عراق به عنوان آغاز گر جنگ علیه ایران از سوی سازمان ملل متحد و19 آذر ماه تشکیل شورای عالی انقلاب فرهنگی به فرمان امام خمینی (ره) در سال 63 از دیگر مناسبت هایی بود که امام جمعه موقت بیرجند به آن اشاره کرد.

منبع : معاونت اطلاعات و اخبار صدا و سیمای مرکز خراسان جنوبی