جهش تولید | یک‌شنبه، ۹ آذر ۱۳۹۹

خیاط - نمایش محتوای تولیدات ویژه

 

 

خیاط

Loading the player...

 

«جیغیل» پسر کوچولوی شیطون و بازیگوش ایه که از همین الان به اینکه قراره در آینده چیکاره بشه فکر می کنه و هر دفعه که با یه شغلی آشنا میشه، میخواد اون رو خوب بشناسه و با نحوه انجامش آشنا بشه. این بار جیغیل با شغل «خیاطی» آشنا میشه.

«بدری خانم» خیاط محله جیغیله که یه مغازه کوچک خیاطی داره. او فردی مهربان و پرکاره و هر روز هم مشتری های زیادی داره.

خیاطی مردانه دوز هم برای دوخت لباس آقایون وجود داره که در مورد نحوه دوخت و دوز لباس مردانه بیشتر آگاهی داره؛ ولی چون جیغیل هنوز خیلی کوچوله هست؛ مامانش برای دوخت لباس های جیغیل پیش بدری خانم میره.

یه روز جیغیل به همراه مامانش به مغازه بدری خانم میرن تا یک شلوار خوب برای جیغیل بدوزن.

بدری خانم ابتدا با استفاده از متر خیاطی، اندازه های جیغیل را میگیره و اونها روی کاغذ یادداشت می کنه. بعد اندازه ها رو با کمک صابون خیاطی روی پارچه میکشه و با استفاده از قیچی برش میره. در پایان هم با کمک چرخ خیاطی کوک شل میزنه تا آماده پرو بشه.

جیغیل محو تماشای وسایل کار بدری خانم میشه. وسایلی مثل متر خیاطی، صابون خیاطی، کاغذ، قیچی، چرخ خیاطی، نخ، انواع پارچه، سوزن و ... .

بدری خانم میگه به مامان جیغیل میگه برای پرو لباس باید چند روز به اونجا برگردن تا جیغیل لباس رو بپوشه که اندازه بود و مشکلی نداشت اون رو آماده نهایی کنه.

جیغیل از این بابت خیلی خوشحاله و هر روز لحظه شماری میکنه. بالاخره روز موعد فرا میرسه و برای پرو لباسش به مغازه بدری خانم میرن. جیغیل لباس رو می پوشه و چون کاملا اندازش هست بدری خانم میگه: فردا میتونین لباس آماده شده نهایی رو تحویل بگیرین.

روز بعد جیغیل و مادرش شلوار آماده شده رو میگیرن و جیغیل از این بابت که یه شلوار تازه و زیبا داره خیلی خوشحاله.

حالا که جیغیل با شغل خیاطی آشنا شده دوست داره در آینده خیاط بشه.