سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | یک‌شنبه، ۲۳ خرداد ۱۴۰۰

خوش درخشیدن گرانیت استان در چشم آلمانی ها - نمایش محتوای اقتصاد مقاومتی

 

 

خوش درخشیدن گرانیت استان در چشم آلمانی ها

خوش درخشیدن گرانیت استان در چشم آلمانی ها


آلمانی ها برای سرمایه گذاری در معادن سنگ های تزئینی خراسان جنوبی اعلام آمادگی کردند.

 معاون امور معادن و صنایع معدنی سازمان صنعت، معدن و تجارت استان گفت: سرمایه گذاران آلمانی که پیش از این خریدار سنگ های تزئینی معادن استان بودند اکنون آمادگی خود را برای سرمایه گذاری در این بخش اعلام کرده اند.

سالاری افزود: به همین منظور نشستی با حضور مسئولان حوزه معدن استان و سرمایه گذاران آلمانی برگزار شد و ابعاد سرمایه گذاری خارجی در بخش های اکتشاف، استخراج، فرآوری و انتقال دانش و تکنولوژی مورد بررسی قرار گرفت.

وی گفت: گرانیت های سبز استان بیش از سایر تولیدات معدنی مورد توجه این سرمایه گذاران قرار گرفته و فرآوری در این حوزه از جمله پیشنهادات آلمانی ها بود.

معاون امور معادن و صنایع معدنی سازمان صنعت، معدن و تجارت استان گفت: قرار است تا یک ماه آینده سرمایه گذاران آلمانی نظرات و پیشنهادات نهایی خود را برای سرمایه گذاری در معادن سنگ های تزیینی استان ارائه دهند.

سالاری افزود: خراسان جنوبی با داشتن بیش از 130 معدن سنگ تزیینی از جمله بیش از 80 معدن گرانیت جزو استان های مطرح در حوزه معادن سنگ های تزیینی است .

وی گفت: بیشترین معادن گرانیتی استان در شهرستان های نهبندان، سربیشه و درمیان است.

شهرکی، رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان نیز گفت: در نشست با آلمانی ها تأکید کردیم در صورتی که سرمایه گذار مشکلی در زمینه انتقال ارز و همچنین شفاف سازی امور مربوطه نداشته باشد حاضر به همکاری و حمایت ویژه از سرمایه گذار در این زمینه هستیم.

منبع: خبرگزاری صدا و سیمای خراسان جنوبی

 

رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.