سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | پنج‌شنبه، ۳ تیر ۱۴۰۰

خوشنویسی 40 تابلوی شعر در مدح پیامبر(ص) به قلم هنرمند خطاط بیرجندی - نمایش محتوای خبر

 

 

خوشنویسی 40 تابلوی شعر در مدح پیامبر(ص) به قلم هنرمند خطاط بیرجندی

هنرمند خطاط بیرجندی 40 تابلو را از اشعار ابن حسام خوسفی در مدح پیامبر اکرم (ص) خوشنویسی کرد.

ابن حسام خوسفی از شاعران نامدار خراسان جنوبی در قرن نهم هجری قمری است که هنرمند خوشنویس بیرجندی 40 اثر این شاعر در مدح پیامبر اکرم (ص) را به خط شکسته نستعلیق نگاشته است.

آقای بهدانی درباره معرفی این آثار گفت: تمام اشعار در مدح پیامبر (ص) است که به ساده ترین شکل و بدون هنر تذهیب طراحی شده و در ساده ترین قاب به نمایش گذاشته شده است.

این هنرمند بیرجندی که با عنوان کاتب قرآن در بین هنرمندان شناخته می شود تا کنون 48 مرتبه قرآن را با خطوط مختلف اسلامی معلی، نستعلیق، نسخ، ثلث، شکسته و ریحان کتابت کرده که از این میان می توان به کتابت بزرگترین قرآن طلای جهان اشاره کرد که آن را به رهبر معظم انقلاب هدیه کرد و ایشان نیز آن را به آستان قدس رضوی هدیه کردند.

همچنین کتابت کوچکترین قرآن طلای دنیا، بزرگترین نهج البلاغه طلای جهان به خط نسخ ایرانی و بزرگترین تابلوی خط و نقاشی با موضوع سوره یاسین به ابعاد 114متر در 114 سانتیمتر از دیگر آثار این هنرمند است.

علیرضا بهدانی کارشناس ادبیات و دارای رتبه ممتاز خوشنویسی است که شاگردی استادانی چون کابلی خانساری، حیدری، کاتوزیان و استاد فرشچیان را در زمینه خوشنویسی و مینیاتور در کارنامه هنری خود دارد.