جهش تولید | یک‌شنبه، ۲۲ تیر ۱۳۹۹

خورشید بقیع - نمایش محتوای صدا

 

 

خورشید بقیع

تهیه کنند گی   خورشد بقیع   را « علی جعفری جم   » بر عهده دارند و افراد ذیل نیز در تولید این برنامه او را همراهی می کنند:

گوینده : سیده ساراموسوی وفرشید جعفری  

نویسنده : فاطمه حسینی فر

گزارشگر  : سیدمهدی ابراهیمی

ویژه برنامه «خورشید بقیع» در سالروز شهادت امام جعفر صادق (ع) از صدای خاوران تولید و پخش خواهد شد. در این برنامه به «سیره و زندگانی امام جعفر صادق(ع)، اندیشه ها و تلاش آن حضرت بـرای گستـرش علـم و دانش بر اساس احکام و مبانی اسلام و نقش ایشان در تربیت شاگردان علوم اسلامی و ... »پرداخته می شود.

برنامه دارای یک گوینده آقا و یک گوینده خانم است که در فضایی محزون و معنوی مطالبی را بیان می کنند.  یک نفر کارشناس مسلط بر زندگانی و سیره امام صادق (ع) نیز حضور خواهد داشت که به تحلیل مقطع تاریخی زندگانی آن حضرت می پردازد و نقش ایشان در رشد علم و دانش در جامعه اسلامی را بیان می کند. در این راستا از احادیث و روایات اسلامی نیز بهره گیری خواهد کرد.

گزارشگر برنامه با حضور در جمع مردم و مراسم مذهبی آنان، به انعکاس عزاداری این روز در سطح شهرستان بیرجند می پردازد و با آنان درخصوص زندگانی امام صادق (ع) گفتگو خواهد کرد.

گزارشگران شهرستان ها از طریق برقراری ارتباط تلفنی به انعکاس برنامه های شهرستان های خود در سالروز شهادت امام صادق(ع) می پردازند. با مسئولان آستان مقدس امامزاده حسین بن موسی الکاظم (ع) نیز ارتباط برقرار و از برنامه های ویژه سالروز شهادت امام جعفر صادق (ع) اطلاع رسانی خواهد شد.

به منظور اطلاع رسانی از برنامه های سایر استانها، با گزارشگران شهرهای مذهبی مانند مشهد، قم و شیراز ارتباط تلفنی و یا ارتباط استودیو به استودیو برقرار می گردد.

استفاده از مرثیه سرایی، نوحه خوانی ، موسیقی بی کلام و باکلام، تلفن ها و پیامک های مردم از دیگر بخشهای برنامه خواهد بود.

همچنین تعداد دو نمایش کوتاه (الف) به همین مناسبت  تولید ودر برنامه پخش می شود.

مدت زمان برنامه خورشید بقیع 120 دقیقه است و در روز دوشنبه 18/4/97 تولید و پخش خواهد شد. شما مخاطب عزیز می توانید در ساعت 10:00صبح تا12 ظهر شنونده  این برنامه باشید.

سال تولید: 1397