سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | پنج‌شنبه، ۱ مهر ۱۴۰۰

خورشید بقیع - نمایش محتوای صدا

 

 

خورشید بقیع

Loading the player...
خورشید بقیع

ویژه برنامه «خورشید بقیع» در سالروز شهادت امام جعفر صادق (ع) به صورت زنده و مستقیم از شبکه استانی صدای خراسان جنوبی (خاوران) تقدیم شنوندگان عزیز خواهد شد.  

در این برنامه به «سیره و زندگانی امام جعفر صادق(ع)، اندیشه ها و تلاش آن حضرت بـرای گستـرش علـم و دانش بر اساس احکام و مبانی اسلام و نقش ایشان در تربیت شاگردان علوم اسلامی و ... »پرداخته می شود.

برنامه دارای یک گوینده آقا و یک گوینده خانم است که در فضایی محزون و معنوی مطالبی را بیان می کنند.  یک نفر کارشناس مسلط بر زندگانی و سیره امام صادق (ع) نیز حضور خواهد داشت که به تحلیل مقطع تاریخی زندگانی آن حضرت می پردازد و نقش ایشان در رشد علم و دانش در جامعه اسلامی را بیان می کند. در این راستا از احادیث و روایات اسلامی نیز بهره گیری خواهد کرد.

گزارشگر برنامه با حضور در جمع مردم و مراسم مذهبی آنان، به انعکاس عزاداری این روز در سطح شهرستان بیرجند می پردازد و با آنان درخصوص زندگانی امام صادق (ع) گفتگو خواهد کرد. یک گزارش زنده نیز از مراسم تشییع شهید گمنام در بیرجند تولید و پخش خواهد شد.

گزارشگران شهرستان ها از طریق برقراری ارتباط تلفنی به انعکاس برنامه های شهرستان های خود در سالروز شهادت امام صادق(ع) می پردازند. با مسئولان آستان مقدس امامزاده حسین بن موسی الکاظم (ع) نیز ارتباط برقرار و از برنامه های ویژه سالروز شهادت امام جعفر صادق (ع) اطلاع رسانی خواهد شد.

به منظور اطلاع رسانی از برنامه های سایر استانها، با گزارشگران شهرهای مذهبی مانند مشهد، قم و شیراز ارتباط تلفنی و یا ارتباط استودیو به استودیو برقرار می گردد.

استفاده از مرثیه سرایی، نوحه خوانی ، موسیقی بی کلام و باکلام، تلفن ها و پیامک های مردم از دیگر بخشهای برنامه خواهد بود.

مدت زمان ویژه برنامه «خورشید بقیع» 105 دقیقه است و در ساعت ؟ روز شنبه (مورخ 9 مردادماه) از شبکه استانی صدای خاوران پخش خواهد شد.

تاریخ تولید: 1395

تهیه کنندگی برنامه «خورشید بقیع» را «تکتم اعتبار» برعهده دارد. سایر عوامل تولید برنامه نیز عبارتند از:

گویندگان: الهام نیک بین، فرشید جعفری

نویسنده: فاطمه حسینی فر

گزارشگر: سیدمهدی ابراهیمی و خبرنگاران آزاد شهرستانها