سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | شنبه، ۲۸ فروردین ۱۴۰۰

خود و خانواده را در خانه قرنطینه کنید - نمایش محتوای خبر

 

 

خود و خانواده را در خانه قرنطینه کنید

به گزارش خبرگزاری صداوسیما مرکز خراسان جنوبی، رئیس دانشگاه علوم پزشکی بیرجند در پیامی در آستانه عید نوروز گفت: کرونا ویروس را مهمترین چالش یک قرن اخیر دانست و با ماندن در خانه و رعایت توصیه‌های بهداشتی با همدلی و همراهی مردم، در آینده‌ای نزدیک می‌توان کووید۱۹ را به راحتی شکست داد.
دکتر دهقانی افزود: خطر ابتلا به ویروس کرونا همه ما، اعضای خانواده ها، دوستان و اقوام ما را به طور جدی تهدید می‌کند و بدون تردید گذر از این وضعیت و مهار این بیمار نیازمند توجه جدی همگان است.
وی گفت: رعایت مسائل بهداشتی جزو ضروریات است و رعایت رفتار‌های بهداشتی از جمله شست وشوی مکرر دست ها، حفظ فاصله بین حداقل یک تا دو متر از سایر افراد، عدم دست دادن و روبوسی، اجتناب از تماس دست‌ها با چشم، بینی و دهان لازم است.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی بیرجند همچنین گفت: باید تفاوت نوروز امسال با سال‌های گذشته را پذیرفت، بنابراین مسافرت نوروزی بین استانی، خارج از استان، شهر به روستا و بالعکس به هیچ عنوان توصیه نمی‌شود و به هیچ وجه به دید و بازدید حضوری در عید فکر نکنید.
دکتر دهقانی افزود: خانه امن‌ترین مکان برای پیشگیری از ابتلا به ویروس کرونا است از مردم استان می‌خواهیم خود و خانواده را در خانه قرنطینه کنید، تا با قطع زنجیره ابتلاء به این بیماری بتوانیم هرچه زودتر کرونا را شکست بدهیم.