جهش تولید | چهارشنبه، ۳۰ مهر ۱۳۹۹

خودداری مردم استان از سفر‌های غیرضروری - نمایش محتوای خبر

 

 

خودداری مردم استان از سفر‌های غیرضروری

به گزارش خبرگزاری صداوسیما مرکز خراسان جنوبی، سرهنگ رضایی گفت: هم اکنون در محور سه راهی بیرجند-اسدیه به سمت زهان خودداری مردم استان از سفر‌های غیر ضروریمحور سربیشه به درمیان، گردنه درمیان بارش شدید برف گزارش شده که رانندگان برای تردد در این محور‌ها باید از زنجیر چرخ استفاده کنند.
وی افزود: هم اکنون در گردنه "کلات" بین فردوس به گناباد، گردنه سرایان-کاخک، گردنه سرچاه به سمت اسدیه و گردنه ثمن شاهی بارش برف و در تمامی محور‌های استان نیز بارش باران گزارش شده است.
سرهنگ رضایی با بیان اینکه سطح جاده‌های استان به دلیل بارش‌ها به شدت لغزنده است گفت:محور‌های روستایی بند امیر شاه به دلیل ریزش کوه، محور روستایی بند دره به علت شدت بارندگی و جاری شدن سیل در آب نما و محور روستایی علی آباد در شهرستان قاین هم هم اکنون مسدود هستند.
رئیس پلیس راه استان با اشاره به اینکه بارش‌ها علاوه بر استان در استان‌های همجوار هم گزارش شده است از رانندگان خواست تا حد امکان از سفر‌های غیرضروری خودداری کنند و در صورت نیاز به سفر، با سرعت مطمئنه برانند.
رعایت فاصله طولی با وسیله نقلیه جلویی، داشتن تجهیزات زمستانی، سالم بودن برف پاک کن، بخاری وسیله نقلیه و لاستیک‌های خودرو نیز از دیگر توصیه‌های سرهنگ رضایی به رانندگان بود.