سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | یک‌شنبه، ۲۹ فروردین ۱۴۰۰

خطرات رایانه برای کاربران - نمایش محتوای خبر

 

 

خطرات رایانه برای کاربران

امروزه کرم‌های ضدآفتاب فقط مربوط به فضاهای بیرون نیست و حتما در فضاهای بسته هم باید استفاده شود.

پروین متوسلین متخصص پوست با اشاره به خطرات رایانه برای کاربران افزود: مانیتور رایانه‌ها به دلیل ساطع کردن اشعه‌ی فرابنفش مثل نور آفتاب عمل می‌کنند و کسانی که به طور مستمر با این دستگاه کار می‌کنند به خصوص افرادی که مستعد لک مثل لک‌های حاملگی یا کک و مک یا لکه‌های تیکه‌ای هستند باید از کرم‌ ضدآفتاب استفاده کنند.

وی اظهار داشت: نشستن ساعات طولانی پشت این دستگاه‌ها باعث ایجاد و یا تشدید لک‌ها می‌شود و حتی در درازمدت ممکن است باعث تخریب الیاف کلاژن و الاستین گردد.

این متخصص پوست عنوان کرد: علاوه بر مانیتور رایانه‌ها، ال سی دی و تلویزیون‌ها، لامپ‌های کم‌مصرف و ... دارای اشعه‌ی فرابنفش هستند و برای استفاده‌ی طولانی از این وسایل هم باید ضدآفتاب زده شود.

وی بیان کرد: ساعت‌های استفاده از رایانه را کم و فاصله‌ی خود با این دستگاه را زیاد کنید و ضدآفتاب خود را هر دو ، سه ساعت یکبار تکرار کنید چون معمولا این کرم‌ها سه یا چهار ساعت بیشتر پایداری ندارند.

دکتر متوسلین خاطرنشان کرد: قرار دادن لپ‌تاپ روی پا در طولانی مدت به دلیل حرارت دستگاه به خصوص برای آقایان خطرناک است و همچنین حرارت مداوم به پوست باعث تغییر در عروق آن منطقه که تحت تابش مداوم آن حرارت است می‌شود.

منبع : وب سایت باشگاه خبرنگاران جوان صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران