جهش تولید | پنج‌شنبه، ۷ اسفند ۱۳۹۹

خسارت سیل به 48 واحد مسکونی شیرگ سربیشه - نمایش محتوای خبر

 

 

خسارت سیل به 48 واحد مسکونی شیرگ سربیشه

به گزارش خبرگزاری صدا وسیما مرکز خراسان جنوبی، معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار گفت: در سیل اخیر از 138 واحدخسارت سیل به 48 واحد مسکونی شیرگ سربیشه مسکونی روستای شیرگ، 10 واحد مسکونی 100 در صد تخریب  شد.

آقای میرجعفریان با اشاره به اینکه همچنین 38 واحد بین 70 تا 80 درصد دچار آبگرفتگی و خسارت شدند، افزود: تمام سیل زدگان در همان لحظات اول اسکان موقت داده شده اند.

وی با اشاره به اینکه مابقی واحدهای این روستا به علت مصالح نامرغوب و مقاوم نبودن با خطر ریزش مواجهند که برای همه واحدهای مسکونی این روستا از سوی بنیاد مسکن، پرونده تشکیل شده است، گفت: بازسازی منازل سیل زده  با محوریت بنیاد مسکن انجام خواهد شد.

میرجعفریان با اشاره به حضور میدانی مدیران در روستای شیرگ و استقرار اعضای شورای مدیریت بحران در روستا اشاره کرد و گفت: با یک کار جهادی، در مدت زمان 48 ساعت، تمام معابر و منازل روستا از سنگ و گل و لای تخلیه و زیرساختهایی همچون آب، برق و گاز برقرار شد.

وی با تشکر از گروههای مردمی و هلال احمر، ارتش، سپاه و بسیج، بنیاد مسکن، راهداری ، دانشگاه علوم پزشکی، جهاد کشاورزی و امور عشایری گفت: در سیل اخیر تمام دستگاه ها با تمام توان به میدان آمدند.