جهش تولید | سه‌شنبه، ۲۹ مهر ۱۳۹۹

خرید ۹ هزار و 161 تن گندم در خراسان جنوبی - نمایش محتوای خبر

 

 

خرید ۹ هزار و 161 تن گندم در خراسان جنوبی

۹ هزار و 161 تن گندم در خراسان جنوبی خریداری شد.

از ابتدای خرید گندم تضمینی تاکنون ۹ هزار و ۱۶۱ تن گندم از کشاورزان خراسان جنوبی خریداری شد.

 هاشم ولی‌پور مطلق، مدیر کل جهاد کشاورزی خراسان جنوبی گفت: پیش‌بینی می‌شود سال جاری در مقایسه با سال گذشته خرید گندم تضمینی ۲۶ درصد افزایش یابد گفت: پیش بینی می‌شود از 22 هزار و 700 هکتار زیر کشت گندم 30 هزار تن، گندم مازاد بر نیاز کشاورزان از آنها خریداری شود.

هاشم ولی‌پور مطلق افزود: در سال گذشته 21 هزار تن گندم مازاد بر نیاز از کشاورزان در استان خریداری شد و تاکنون 9 هزار و 161 تن گندم از آغاز برداشت این محصول از کشاورزان خراسان جنوبی خریداری شد.

مدیر کل جهاد کشاورزی خراسان جنوبی گفت: در این مدت 7 هزار و 600 تن گندم در مراکز خرید تعاون روستایی و مابقی در سیلوهای غله خریداری شده و خرید تضمینی گندم در خراسان جنوبی از خرداد ماه آغاز شد.

وی با بیان اینکه در مدت مشابه سال قبل 7 هزار و 240 تن گندم از کشاورزان خریداری شد افزود: قیمت خرید تضمینی هر کیلو گندم خالص هزار و 207 تومان و 5 ریال است.

مدیر کل جهاد کشاورزی خراسان جنوبی با بیان اینکه بهای گندم خریداری شده از کشاورزان پس از کارشناسی در نوبت پرداخت قرار می‌گیرد گفت: امسال در مقایسه با سال قبل افزایش 26 درصدی خرید تضمینی گندم در استان را شاهد خواهیم بود.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان صدا و سیمای خراسان جنوبی