جهش تولید | یک‌شنبه، ۱۷ اسفند ۱۳۹۹

خرید خانه - نمایش محتوای تولیدات ویژه

 

 

خرید خانه

خرید خانه یکی از اتفاقات مهم زندگی هر فرد است که ممکن است فقط یک بار در زندگی هر فرد اتفاق بيفتد ؛ بنابراین باید به نکات مهم و کلیدی که در این رابطه وجود دارد دقت کرد .

هزينه اي كه براي خريد يك خانه مي پردازيد فقط هزينه اي كه به صاحبخانه قبلي مي دهید نيست و هزینه هایی مثل هزینه سند ، دفتر ثبت اسناد ، پایان کار ، مالیات و کمیسیون یا کاربهای املاک هم به اين هزينه اضافه مي شود . بايد از قبل بدانيد دقيقا براي خريد خانه چه مقدار هزينه مي كنيد .

قبل از هر خريد و يا رهن و اجاره خانه اي مطمئن شوید بنگاه املاكي كه مراجعه كرديد قابل اعتماد است . بهتر است در این زمینه تحقیق کرده و به بنگاه املاکی با سابقه که با محل ، آشنایی داشته باشد مراجعه کنید . متن قرارداد و مبايعه نامه خريد را كامل بخوانيد و به ماده ها و تبصره های متن دقت كنيد .

قبل از اینکه برای بازدید ملک یا آپارتمانی بروید به تعداد واحدهای کل ساختمان و همچنين به تعداد واحدها در هر طبقه هم توجه کنید . تعداد واحدهای موجود در هرطبقه هم اهمیت دارد . مخصوصا اگر واحدها در هر طبقه کنار هم قرار گرفته باشند و درِب آنها ، نزدیک به هم باز شود . بهترین حالت در مورد آپارتمان های چند واحدی در یک طبقه ، آپارتمان های مقابل هم و یا نیم طبقه است . البته شکل ایده آل اين است که در هر طبقه یک واحد باشد یا حداقل هر واحد در هر طبقه راهروی مخصوص به خودش را داشته باشد .

یکی از مهم ترین جاهایی که در یک ملک و ساختمان باید بازرسی شود ، سیستم سرمایش و گرمایش آن است . حتما از شوفاژخانه یا موتورخانه بازدید كنيد و دقت کنید که موتورخانه دارای پنجره تهویه و اعلام حریق باشد . اگر از سیستم های پیشرفته سرمایش و گرمایش استفاده شده باشد ؛ نكته مثبتي براي خانه است .

به پایداری و مقاومت سازه ساختمان در برابر حوادث طبیعی توجه كنيد .

فراموش نكنيد نمای ساختمان اولین چیزی است که جلب توجه می کند . نمایی مناسب است که هم دوام و هم زیبایی را با هم داشته باشد مثل انواع مختلف سنگ ها كه شستشو و تمیز نگه داشتن آنها ، ساده تر و کم هزینه تر است .

به ورودی ساختمان توجه کنید . برای رفت و آمدِ بهتر ، باید حداقل عرض استانداردِ آن رعایت شود . این مقدار حتما باید بیشتر از ۱۱۰ سانتیمتر باشد . عرض راه پله ها هم باید حداقل۹۰ سانتی متر باشد تا عبور و مرور به راحتی انجام شود .

به پله ها هم توجه کنید ؛ ابعاد پله ها بايد استاندارد باشد تا علاوه بر رفت وآمد راحت تر ، به کاهش خطرات و حوادث به خصوص برای کودکان و سالمندان هم کمک کند . یک پله استاندارد باید حداقل ۳۰ سانتی متر عرض و ۱۸ سانتی متر ارتفاع داشته باشد . اما اگر ساختمان بالای ۴ طبقه داشته باشد ، استاندارد ترین پله ها هم نمی توانند جای آسانسور را در آن ساختمان بگیرند .

به ورودی و خروجی پارکینگ ها توجه کنید که در زمستان به علت یخ زدگی موجب سرخوردن ماشین شما در حین بالا آمدن یا پایین رفتن نشود . سعی کنید خانه هایی با بیش تر از چهار طبقه بدون آسانسور را برای خرید انتخاب نکنید .