جهش تولید | دوشنبه، ۶ بهمن ۱۳۹۹

خرید تضمینی ۴۰ هزارتن پنبه در کشور - نمایش محتوای اقتصاد مقاومتی

 

 

خرید تضمینی ۴۰ هزارتن پنبه در کشور

خرید تضمینی ۴۰ هزارتن پنبه در کشور


۴۰ هزار تن پنبه تا کنون به صورت تضمینی از کشاورزان خریداری شده است

 

40هزار تن پنبه تا کنون به صورت تضمینی از کشاورزان خریداری شده است.

مدیرکل پنبه و دانه های روغنی وزارت جهاد کشاورزی در بازدید از مزارع پنبه و دو کارخانه پنبه پاک کنی شهرستان بشرویه گفت: امسال دولت برای اولین بار، اقدام به خرید تضمینی پنبه کرد و هم اکنون در ۷ استان، پنبه از کشاورزان به صورت تضمینی خریداری می شود.
هزارجریبی با بیان اینکه مطالبات پنبه کارانی که محصول خود را تا ۱۷ آذرماه به مراکز خرید تضمینی تحویل داده اند پرداخت شده است افزود: هر کیلو پنبه با توجه به نوع رقم و کیفیت از حدود 2 هزار و 800 تا 3 هزار و 200 تومان قیمت گذاری شده است.
وی گفت: برای خرید تضمینی پنبه محدودیتی وجود ندارد و خرید تا پایان دی ادامه دارد.
مدیرکل پنبه و دانه های روغنی وزارت جهاد کشاورزی افزود: رقم خرداد باکیفیت ترین بذر پنبه است که به صورت انحصاری در بشرویه تولید می شود و در نظر داریم عملیات تولید، ‌فرآوری و بسته بندی این بذر را در بشرویه انجام دهیم تا همچنان این شهرستان تنها مرکز تولید و تکثیر بذر خرداد در کشور باقی بماند.
هزارجریبی افزود: بشرویه علاوه بر تامین نیاز شهرستان و استان در بذر رقم خرداد، نیاز شهرهای قم، شیراز و تهران را به طور کامل تامین می کند.
خراسان جنوبی چهارمین استان کشور در تولید طلای سفید است و شهرستان بشرویه نیز رتبه اول تولید این محصول را در این استان به خود اختصاص داده است.

منبع: خبرگزاری صدا و سیمای خراسان جنوبی

 

رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.