سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | پنج‌شنبه، ۲ اردیبهشت ۱۴۰۰

خرید تجهیزات جدید و به کارگیری نیروهای استخدامی بیمارستان های جدید استان - نمایش محتوای خبر

 

 

خرید تجهیزات جدید و به کارگیری نیروهای استخدامی بیمارستان های جدید استان

خرید تجهیزات جدید و به کارگیری نیروهای استخدامی بیمارستان های جدید استان در پی سفر هیات دولت به خراسان جنوبی ، خبرهای خوش حوزه بهداشت و درمان استان بود .

دکتر قائمی ، رییس دانشگاه علوم پزشکی بیرجند روز گذشته در نشست خبری ، مهم ترین مصوبات سفر وزیر بهداشت به استان را  اینگونه تشریح کرد : خرید یک دستگاه ام آر آی جدید ، خرید دستگاه فوق تخصصی برای تشخیص و درمان بیماری های سیستم گوارش ، خرید تجهیزات پیشرفته برای رادیولوژی و همچنین دستگاهی برای جراحی فوق تخصصی مغز و تجهیز مرکز رادیوتراپی خراسان جنوبی .

برای راه اندازی دانشکده داروسازی در استان خراسان جنوبی هم از وزیر محترم بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی کشور قول هایی گرفته شده که باید پیگیری شود .

رییس دانشگاه علوم پزشکی بیرجند همچنین خبر خوشی برای بکارگیری نیروهای استخدامی بیمارستان های جدید استان داد

استخدامی های جدید برای بیمارستان های سربیشه ، درمیان و سرایان از اسفند یا فروردین مشغول به کار خواهند شد .

دکتر قائمی در خصوص بیمارستان 200 تختخوابی رازی بیرجند هم گفت: در سفر اخیر رییس جمهور و هیئت دولت به استان برای اتمام ساخت این بیمارستان 10 میلیارد تومان اعتبار دیگر در نظر گرفته شد که سال آینده عملیات ساخت آن تکمیل می شود و برای تجهیز آن به 70 میلیارد تومان نیاز است که وزارتخانه پشتیبانی خواهد کرد.

رییس دانشگاه علوم پزشکی بیرجند همچنین  با اشاره به اجرای تحول نظام سلامت در سه ماهه گذشته در استان گفت: 39 پزشک متخصص به شهرستانها اعزام شده اند و کلینیک فوق تخصصی در محل کلینیک شهدا  واقع در خیابان ارتش بیرجند با تعرفه دولتی از اول دی راه اندازی شده است.

وی ابراز امیدواری کرد از سال آینده دستیاران تخصصی در رشته های جراحی عمومی ، زنان و زایمان ،قلب ، عفونی و طب اورژانس در دانشگاه علوم پزشکی بیرجند جذب شوند .

گنجی ، معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی هم از به کارگیری دو متخصص زنان در بیرجند خبر داد.

عابدی ، معاون آموزشی دانشگاه علوم پزشکی بیرجند هم از اعزام تیمی از متخصصان استان به کابل هفته آینده در راستای آموزش پیشگیری و کنترل بیماری سل به کادر بهداشتی – درمانی  کابل خبر داد .

منبع : معاونت اطلاعات و اخبار صدا و سیمای مرکز خراسان جنوبی