جهش تولید | سه‌شنبه، ۳۰ دی ۱۳۹۹

خراسان جنوبی مهرماه میزبان تورگردان های بین المللی - نمایش محتوای خبر

 

 

خراسان جنوبی مهرماه میزبان تورگردان های بین المللی

استان خراسان جنوبی مهرماه میزبان تورگردان های بین المللی خواهد بود .

قرار است 60 تورگردان خارجی به منظور آشنایی با ظرفیتهای گردشگری، تاریخی و طبیعی استان از مراسم برداشت سنتی زرشک و زعفران بازدید کنند.

رمضانی ، مدیر کل میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری درکارگروه میراث فرهنگی گفت: زیرساختهای لازم برای استقبال از این تورگردانها و گردشگران در استان فراهم شده است.

رمضانی همچنین با اشاره به آغاز موج مسافرتها بعد از ماه مبارک رمضان از آمادگی استان برای استقبال از مسافران تابستانی خبر داد.

استاندار هم حضور گردشگران در استان را فرصتی برای اشتغالزایی دانست و بر تلاش و همکاری همه دستگاهها برای معرفی ظرفیتهای گردشگری، تامین زیرساختهای اولیه در مناطق هدف و ایجاد فضایی امن برای حضور گردشگران تاکید کرد.

هروی نماینده مردم شهرستانهای قاین و زیرکوه در مجلس هم با اشاره به اینکه کشورهای جهان از صنعت گردشگری برای توسعه اقتصادی به خوبی استفاده کرده اند گفت: اما این موضوع در خراسان جنوبی با وجود ظرفیتهای بالای گردشگری، امکانات اولیه در برخی مناطق وجود ندارد.

ابراهیمی نماینده وزارت امور خارجه در استان از مکاتبه با 50 سفارتخانه ایران در خارج از کشور برای دعوت از تورگردانها و راهنمایان تور خبر داد.

کاشانی مسئول انجمن صنفی دفاتر خدمات مسافرت هوایی و گردشگری استان نیز از برگزاری رالی کویر با حضور توریستهای بین المللی کشورهای اروپایی 26 مهر در کویر دهسلم نهبندان خبر داد.

در این جلسه مقرر شد میراث فرهنگی برنامه ی خود را برای اختصاص اعتبار 300 میلیون تومانی تور زرشک و زعفران به شورای برنامه ریزی و توسعه استان ارائه دهد .

منبع : معاونت اطلاعات و اخبار مرکز خراسان جنوبی