سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | پنج‌شنبه، ۱ مهر ۱۴۰۰

خراسان جنوبی، دومین استان کشور در کاهش نرخ بیکاری - نمایش محتوای خبر

 

 

خراسان جنوبی، دومین استان کشور در کاهش نرخ بیکاری

تابستان امسال

به گزارش خبرگزاری صداوسیمای مرکز خراسان جنوبی، معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار خراسان جنوبی گفت: این استان در خراسان جنوبی، دومین استان کشور در کاهش نرخ بیکاریکاهش نرخ بیکاری در تابستان امسال با رتبه ۵.۸ درصد و اختلاف تنها یک دهم درصد، در جدول رده بندی استان‌ها بعد از خراسان رضوی با رتبه ۵.۷ درصد قرار گرفته است.

عابدی افزود: نرخ بیکاری خراسان جنوبی در تابستان امسال ۵.۸ درصد بود که حدود ۲ درصد کمتر از تابستان پارسال است.
نرخ بیکاری در تابستان ۹۸ در خراسان جنوبی ۷.۶ درصد بود.

وی گفت: به گزارش مرکز آمار ایران، خراسان جنوبی در ۵ فصل پیاپی از استان‌های برتر در پایین‌ترین نرخ بیکاری کشور بوده که بر اساس آن در فصل تابستان ۹۸ رتبه دوم، در فصول پاییز و زمستان ۹۸ و همچنین در بهار ۹۹ رتبه اول و در تابستان ۹۹ رتبه دوم نرخ بیکاری را در کشور از آن خود کرده است.

  • معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار خراسان جنوبی به تشریح اقدامات مؤثر در کسب این موفقیت پرداخت و گفت: افزایش اعتبارات ملی و تأثیر آن در تعدد پروژه‌های عمرانی و شتاب بخشی به روند اجرای آن‌ها از مهم‌ترین عوامل این توفیق است.

عابدی، تلاش و برنامه ریزی استاندار خراسان جنوبی در عملیاتی کردن طرح‌های هاب منطقه‌ای شتر، ایجاد هزار هکتار گلخانه، واردات دام سبک و سنگین، توجه به محصولات استراتژیک کشاورزی و معدنی، سرمایه گذاری سازمان‌های اقتصادی بزرگ کشور در استان و همچنین اجرای طرح‌های راه آهن، ۱۰ هزار واحد مسکن روستایی، هزاران واحد مسکن شهری، توجه به مسائل زیربنایی و احیای طرح‌های صنعتی معطل مانده یا خارج شده از فاز تولید را از مهم‌ترین عوامل مؤثر در افزایش آمار اشتغال استان در دو سال گذشته برشمرد.

وی افزود: افزایش آمار اشتغال ایجاد شده و کاهش نرخ بیکاری، از شاخص‌های توسعه یافتگی جوامع محسوب می‌شود که در ارزیابی شرایط اقتصادی هر منطقه بسیار مؤثر است.